ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه تاکید کرد: ایران نمی‌تواند با آمریکا مصالحه کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه ای با بیان اینکه ایران نمی تواند با آمریکا مصالحه کند افزود: چون مصالحه با این دولت متجاوز به این معنی است که کشورمان از اعتقادات دینی و انقلابی خود دست کشیده و این امر به هیچ وجه صورت نمی‌گیرد و ما تا آخر جان از دین، نظام و انقلاب خود دفاع و به موفقیت‌های بسیاری دست می‌یابیم.

وی ادامه داد: افرادی که گمان می‌کنند مصالحه با این کشور می‌تواند زندگی بهتری برای آنان فراهم کنند سخت در اشتباه هستند و اگر درصدد تبعیت از آنان باشیم، سران این دولت غاصب درصدد هستند که اسلام و آیین‌های اسلامی را از روی زمین برچینند.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه در ایام ماه مبارک رمضان شیعیان بحرین مورد ظلم قرار گرفته و طرفداران دموکراسی باید از شیعیان این کشور دفاع کنند اظهار داشت: در روزهای اخیر در کشور بحرین شیعیان این کشور که اکثریت کشور را تشکیل می‌دهند مورد ظلم قرار گرفته و در ماه مبارک رمضان تعدادی از مساجد بسته شده‌اند و عده زیادی از علمای این کشور دستگیر شدند و در این میان طرفداران دموکراسی سخنی به زبان نیاورده و باید جامعه جهانی نسبت به این مسائل حرکتی از خود نشان دهد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: بنابراین ما باید تمامی قوای خود را در مقابله با دشمنان خود تجهیز کرده و در این راستا ایمان یکی از سلاح‌های برتر است که هر قدر قدرتمندتر شود بیش از پیش به حفظ انقلاب اسلامی و جامعه کمک می‌کند و دشمن امروزه در فضای مجازی سعی بر این دارد که جوانان را از نظر ایمان سست کرده و از این طریق ضربه خود را وارد کند.

وی با اشاره به ماه مبارک رمضان اظهار داشت: باید از تک تک روزهای ماه مبارک رمضان به خوبی استفاده کرده و اجازه ندهیم که جاهلان در این راه ما را از انجام فرایض الهی وا دارند و از سوی دیگر از جمله اموری که مسلمانان را از انجام فرایض دور می‌کند تبلیغات برای مسافرت‌های اروپایی است که نباید این مسافرت‌ها انجام شود چرا که مسلمانان را از به جای آوردن فرایض الهی دور می‌کند.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: بی‌شک در زندگی خود نباید به خلافکاران و کارشکنان یاری رسانده و کسی که از چنین افرادی دفاع می‌کند را باید مورد دادخواست قرار داد و با آنان برخورد کرد و کسی که گناه چنین افرادی را توجیه کرده و خوب جلوه دهد در روز قیامت از غضب الهی دور نخواهد ماند.

وی از حرمت‌شکنی برخی آژانس‌های مسافرتی در ماه رمضان انتقاد کرد و افزود: برخی با نصب بنرهای که حاوی تبلیغات برای سفرهای غیرضروری در سطح شهرستان ارومیه در صدد از بین فرصت‌های ماه مبارک رمضان هستند و به جای اینکه مردم را به سمت خانه خدا سوق دهند مردم را به لذت‌های دنیوی هدایت می‌کنند.

حجت الاسلام قریشی ادامه داد: تورهای مسافرتی کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان خوشایند نبوده، زیرا این عمل همانند از دست مردم از لذت‌های معنوی ماه مبارک رمضان است و مردم به جای اینکه در شب‌های احیا از فرصت توبه و استغفار بهره ببرند به لذت‌های دنیوی می‌پردازند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی بر ضرورت رسمی شدن برپایی نماز صبح در طول سال در شهرستان‌های آْذربایجان غربی تأکید کرد و افزود: هم‌اکنون فقط ۲۰ مسجد شهرستان ارومیه اقدام به برپایی نماز صبح می‌کند لذا ضرورت زمینه برپایی نماز صبح در تمام مساجد را فراهم کرده و موجبات آباد کردن مساجد را پس از ماه مبارک رمضان نیز فراهم کنیم.