خمین – امام جمعه خمین گفت: ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی ها و زورگویی های استکبار جهانی وظیفه دینی همه ما است و در این مسیر باید از رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری بهره بگیریم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه شهر خمین، اظهار داشت: برکات متعددی برای ماه مبارک رمضان برشمرده شده که باید از این برکات معنوی بهره مند شویم که از آن جمله دستگیری از محرومان و فقیران است.

وی افزود: همواره در روایات معصومین (ع) بر اکران یتیمان و کمک به فقرا از سوی مومنان به ویژه در ماه ضیافت الهی تاکید شده و ما نیز باید این مساله را مورد توجه قرار داده و در حد توان به آن عمل کنیم.

امام جمعه خمین بیان داشت: خوشبختانه نهادهایی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی این فرایند کمک رسانی و مساعدت به فقرا را تسهیل می کنند و می توانیم از طریق این نهادها، رسالت دستگیری از محرومان و مستضعفان را به انجام برسانیم.

حسینی در بخش دیگر سخنان خود گفت: استکبار جهانی و قدرت های ظالم و زورگو هیچ گاه دست از ستم و زیاده خواهی برنخواهند داشت، بنابراین تکلیف دینی و قرآنی ما این است که با تمام توان در برابر آنها بایستیم و مقاومت کنیم.

وی اضافه کرد: در مسیر این مبارزه باید از ولایت فقیه و رهنمودهای ارزشمند و حکیمانه مقام معظم رهبری بهره گرفته شود که این رهنمودها نیز قطعا برپایه اصول ذکرشده در قرآن و اسلام است.

امام جمعه خمین گفت: رژیم آل سعود در سال های اخیر به انحاء مختلف حقوق بشر و کودکان را نقض کرده و در یمن به کشتارهای گسترده ای دست زده که بخش عمده ای از آنها کودکان بوده اند اما سازمان ملل در اقدامی تامل برانگیز نام این کشور را از لیست ناقضین حقوق کودک حذف کرده که نشانگر بی تفاوتی سازمان ملل نسبت به این فجایع است.

حسینی تاکید کرد: قطعا خروج آل سعود از لیست کودک کشی در جهان با فشار و دستور امریکا صورت گرفته و این کشور حامی آل سعود در تمامی جنایاتی است که در یمن رقم می زند.

امام جمعه خمین همچنین در سخنان خود به گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم سبزواری، شاعر انقلاب اسلامی و سالروز رای عدم کفایت مجلس به بنی صدر اشاره کرد.