تبریز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه رکورد و بیکاری در کشور نتیجه اقدامات دولت فعلی و دولت گذشته و اسبق است، گفت: باید دولتمردان برای خروج کشور از رکود تلاش کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ نماز جمعه این هفته تبریز به امامت آیت الله مجتهد شبستری امام جمعه تبریز در مصلی اعظم امام خمینی (ره) این شهر و باحضور گسترده و باشکوه نمازگزاران تبریزی اقامه شد.

آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به ماه مبارک رمضان و فضیت های این ماه عزیز گفت: روزه داری انسان را در برابر گناه واکسینه می کند.

وی ادامه داد: باید در همه ماه های سال و به خصوص رمضان به فکر ایتام بود و نسبت به تامین زندگی و سرپرستی آنها توجه کرد.

وی سپس به سالروز شهادت شهید دکتر چمران در ۳۱ خرداد سال ۶۰ اشاره کرد و گفت: شهید چمران انسان مخلص، متعهد، انقلابی صدیق و مطیع امام راحل بود.

وی سپس با گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران اظهار داشت: این شهید والا مقام در دوران دفاع مقدس و همچنین در لبنان خدمات موثری به اسلام و انقلاب اسلامی انجام داد و بالاخره در دهلاویه به درجه رفیع شهادت نائل امد.

امام جمعه تبریز همچنین به سالروز وفات حضرت خدیجه (س) اشاره کرد و گفت: حضرت خدیجه برای اسلام فداکاری های مالی و جانی زیادی انجام داد و جایگاه ام المومنین بسیار والا است و بدون شک پیشگامی حضرت خدیجه (س) در گرویدن به دین مبین اسلام هرگز از یاد تاریخ نمی رود.

آیت‌الله مجتهد شبستری سپس به تحولات اخیر کشور و منطقه اشاره کرد و با تاکید بر اینکه رفع مشکلات اقتصادی کشور در اولویت مسئولان باید باشد، اظهار داشت: نبود برنامه‌ ریزی مشکل اساسی رکود و بیکاری است.

وی سپس اقتصاد مقاومتی را راه حل خروج کشور از مشکلات دانست و بر ضرورت توجه بیشتر به تولید ملی و حمایت از تولیدات داخلی تاکید کرد و گفت: تحریم مشکل اصلی ما نیست، بلکه مشکل اصلی ما نبود برنامه ریزی و سیاست های دقیق است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی سپس با اشاره به اینکه رکورد و بیکاری در کشور نتیجه اقدامات دولت فعلی، سابق و اسبق است، ادامه داد: باید مشکل رکود اقتصادی کشور و افزایش شمار بیکاران جامعه هرچه سریعتر رفع شد و با برنامه ‌ریزی و اولویت‌ بندی در حل این دو مشکل اساسی و تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش شود.

امام جمعه تبریز سپس به برنامه های دشمن برای نفوذ فرهنگی به کشور اشاره کرد و گفت: دشمن بعداز اینکه از حمله نظامی نتیجه ای نگرفت اکنون به دنبال تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی است و می خواهد با جنگ نرم به اهداف شومش برای نظام جمهوری اسلامی دست پیدا کند و انقلاب اسلامی را نابود کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری سپس ادامه داد: دشمنان قسم خورده ایران اسلامی به دنبال آن هستند که بلایی که سر اندلس آوردند را سر انقلاب اسلامی ایران بیاورند.

آیت‌ الله مجتهد شبستری در خصوص شبکه های ماهواره ای و ضد دینی نیز گفت: ماهواره مظهر مفسده بوده و به عقاید اسلامی لطمه زده و برای نسل جوان سم است.