آبدانان – امام جمعه آبدانان گفت: پشت میز نشینی و از دور نظاره کردن، مشکل گرد و غبار غرب کشور را حل نمی کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حسین حاجیلری در خطبه های نماز جمعه شهر آبدانان با اشاره به ورود گرد و غبار بی سابقه در استان ایلام و کاهش دید افقی در نقاط مختلف استان مرزی ایلام، گفت: تا چه زمانی طول می کشد که این گرد و غبار به پایتخت برسد تا برخی روزنامه ها آن را تیتر کنند و مسئولان به فکر چاره ای برای رفع این معضل باشند.

وی در ادامه افزود: پشت میز نشستن و از دور نظاره گر بودن مشکل گردوغبار غرب کشور را حل نمی کند و مسئولان محیط زیست کشور باید به فکر راه چاره اساسی برای رفع این معضل باشند.

وی اظهار کرد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان محیط زیست کشور خواهان بررسی این پدیده و راه حل های آن هستیم.

خطیب جمعه آبدانان همچنین گفت: مسئولان محیط زیست کشور با هواپیما از تهران به ایلام سفر کنند تا طعم لغو پرواز را بچشند و از نزدیک با مشکلات مردم و بیماران تنفسی و افراد سالخورده استان ایلام روبرو شوند تا عمق این فاجعه را بفهمند و تا خود در این موقعیت قرار نگیرند، مشکلات این گردوغبار را حس و درک نمی کنند.

حاجیلری با بیان اینکه بیش از ۱۳ سال است که استان ایلام در محاصره گردوغبار قرار گرفته، تصریح کرد: تا کی باید استان های مرزی کشور با این مسأله باید روبرو باشند و زندگی مردم به خطر بیافتد؟ گردوغبار غرب ایلام واقعاً دردناک است و نشان از محرومیت و مظلومیت این استان است که هر سال نسبت به سال گذشته بی داد می کند.