شاهرود – امام جمعه شاهرود با تاکید بر اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با نظام سلطه فاصله ای معنا دار دارد، گفت: باید مشی مان را از لیبرالیسم منحط غربی، ویژه دشمنان اسلام مشخص کنیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمود ترابی در خلال خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی مصلای بزرگ این شهر، با بیان اینکه امروز باید دسیسه دشمنان را بشناسیم، بیان داشت: نباید از دشمن توقع خیرخواهی داشت و اگر کسی این توقع را دارد کودنی است که به عقیده خود آگاه نیست لذا ما قاطعانه می گوئیم در دشمنی آمریکا، صهیونیسم و آل سعود هیچ شکی نداریم.

وی افزود: امروز حکام عربستان، یهودی زاده هایی هستند که از سوی صهیونیستم جهانی حمایت می شوند و در مقابل سازمان ملل چشم و گوش خود را با پول های کثیف آل سعود بر جنایاتشان بسته است لذا نظام اسلامی ایران هیچگاه با چنین مواردی کنار نیامده و نخواهد آمد.

مسئولان ما برای تامین آب آشامیدنی مردم تلاشی وافر دارند

رئیس شورای فرهنگ عمومی شاهرود با اشاره به آغاز تابستان و فصل گرم سال، گفت: مضیقه آب امروز موضوعی جدی در شهرستان است که همه ما باید در برابر آن هوشیار باشیم.

ترابی با اشاره به مشکلات کم آبی روزها پیشین در روستاهای شاهرود، افزود: امروز برخی از روستاهای ما با مشکل کم آبی روبرو هستند اما این امر را با دهان روزه شهادت می دهم که مدیران ما همه برای رفع مشکلات مردم کوشش می کنند اما ما اگر در راستای مساعدت با مسئولان عمل نکنیم نمی توانیم موفق باشیم همچنین باید در آغاز فصل تابستان مصرف بهینه آب را نیز در نظر داشت مبادا امروز آبی را که برای شرب به سختی به دست مردم مان در دوردست ترین روستاها می رسد، صرف شستن اتومبیل در منازلمان شود لذا این اصل را باید در نظر داشت چرا که دین اسلام نیز به صرفه جویی تاکید فراوان دارد.

وی بیان داشت: ماه رمضان فرصتی است برای تفکر در عملکرد اجتماعی و فردی مان که قطعا مقوله صرفه جویی و مصرف منابع خدادای می تواند در زمره تصمیمات اثرگذار ماه رحمت الهی باشد.

سازمان تبلیغات اسلامی ظرفیتی برای استان و شهرستان شاهرود

امام جمعه شاهرود همچنین با اشاره به اول تیر ماه و سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: خوشبختانه وجود اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان و همچنین تفکیک اداره شاهرود از این مجموعه، ظرفیت خوب فرهنگی را به داشته های شهرستان افزوده است که امیدواریم شخصیت فرهنگی و انقلابی که امروز بر مسند این اداره قرار دارد، بتواند در راه اعتلای فرهنگ دینی مردم منطقه موفق عمل کند.

ترابی همچنین به سالگرد تاسیس جهاد کشاورزی نیز اشاره کرد و بیان داشت: این نهاد یادگار امام راحل است که امروز به نظر بسیاری از صاحبنظران بازیگر اصلی اقتصاد مقاومتی می تواند باشد لذا باید از این نهاد انقلابی و مردمی در راه توسعه فعالیت های مردمی و اقتصادی حمایت کرد.

وی افزود: خوشبختانه اتفاقات خوبی در سه ماهه نخست سال جاری در کشور رخ داده که رهایی دو هزار نفر از مجرمان جرایم نقدی در بند، یکی از این اتفاقات است که در شاهرود نیز حضور خیران مانند همیشه در راس این امر خداپسندانه است.

رمضان فرصتی مناسب برای انس با اهل بیت (ع)

امام جمعه شاهرود همچنین با اشاره به لزوم بهره گیری از برکات ماه رمضان، گفت: ایام این ماه مبارک، لحظاتی نورانی است که باید لحظه لحظه آن را در راه بندگی و تقوای الهی صرف کرد.

ترابی افزود: ایام ماه مبارک رمضان همچنین فرصت مناسبی برای انس با اهل بیت(ع) به خصوص امام علی(ع) و امام حسین(ع) است چرا که ما معتقدیم هیچ عملی بالاتر، مهمتر، رساتر، زیباتر و تاثیرگذار تر از گریستن و یاد کردن بر اباعبدالله الحسین(ع) در ماه رمضان و بازبان روزه نیست.

وی همچنین ضمن قرائت حدیث گرامی امام علی (ع)، بیان داشت: تقوای الهی از دیگر مواردی است که می بایست آنرا در ماه رمضان در نظر داشته باشیم چرا که علی (ع) می فرمایند «اوُصیکُم بِتَقوَی الله وَ نَظم اَمرُکم» یعنی «شما را به تقوای الهی و نظم در کارهایتان توصیه می کنم» لذا باید توجه داشت که ماه رحمت الهی ماه تقوا است و زمانی برای آن است که مردم بسیار یاد خدا را در ایام آن همراه داشته باشند.