آبادان ـ امام جمعه آبادان گفت: هم اکنون اجازه استفاده از آب برای کشاورزی در بسیاری از مناطق مستعد استان صادر نمی شود و زمین های کشاورزی در حال تبدیل شدن به کانون های گرد و غبار است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته به ماه رمضان و این ایام گرانقدر اشاره کرد و اظهار داشت: این ایام، فرصتی مغتنم برای اطعام گرسنگان و نیازمندان و اکرام کودکان یتیم است.

وی افزود: ماه رمضان ماه شکوفایی دین است، مردم در این ماه باید به مسائل دینی و عبادت بیشتر توجه داشته باشند.

اساس استقلال یک کشور به فرهنگ آن است

امام جمعه آبادان در ادامه با بیان اینکه اساس استقلال یک کشور به فرهنگ آن است تصریح کرد: آنچه باعث شد هشت سال در برابر دشمن بعثی ایستادگی کنیم فرهنگ شیعی و روحیه شهادت طلبی مردم است که دشمن هم اینک این مهم را مورد هجوم خود قرار داده است.

ابراهیمی پور همچنین به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص پیوست فرهنگی در تمام کارهای اجرایی کشور اشاره کرد و افزود: متاسفانه در بین مدیران فرهنگی برنامه ای برای فرهنگ دیده نمی شود.

وی در بخش دیگری از خطبه های امروز گفت: شهادت ۹ هزار یمنی طی تجاوز آل سعود به این کشور تاسف برانگیز است، متاسفانه هر کسی پول و قدرت بیشتر داشته باشد با باج خواهی قوانین بین الملل را زیر پا می گذارد. این رویه نشان می دهد سازمان ملل کاملا بی اعتبار است.

ابراهیمی پور در ادامه، به خارج کردن نام کشور عربستان سعودی از فهرست ناقضان حقوق کودکان در یمن اشاره کرد و افزود: قانون حاکم بر سازمان ملل، قانون جنگل است.

وی در پایان، با اشاره به روز جهانی بیابان زدایی عنوان کرد: هم اکنون اجازه استفاده از آب برای کشاورزی در بسیاری از مناطق مستعد استان صادر نمی شود و زمین های کشاورزی در حال تبدیل شدن به کانون های گرد و غبار است.