رفسنجان – امام جمعه رفسنجان همکاری دستگاههای مسئول در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی را ضروری دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌ پور ظهر امروز در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته رفسنجان با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای استغفار، توبه و بازگشت به سوی خداست که لحظه لحظه این ماه را باید غنیمت بشماریم.

وی با تبریک به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع)، افزود: اگر ما به زندگی ائمه اطهار (ع) اقتدا کنیم یقینا بسیاری از مشکلات در زمینه‌های مختلف برطرف می‌شود.

امام جمعه رفسنجان بیان کرد: آنها در زندگی خود استواری و توجه به ذات اقدس الهی داشتند، ساده‌زیست و خوش‌سخن بودند و همواره در اجرای احکام الهی قاطعیت داشتند.

حجت الاسلام رمضانی پور افزود: امام حسن (ع) بیش از دو بار تمام اموال خود را و چند بار بیش از نیمی از اموال خود را در راه خدا انفاق کردند و اینگونه بخشندگی داشتند.

وی ادامه داد: آن حضرت شخصیتی متین و مورد قبول مردم بود و اگر در فرد نیازمند، توانمندی کار و کارآفرینی می‌دیدند به او کمک مالی می‌کرد.

لزوم دستگیری از فقرا و نیازمندان

امام جمعه رفسنجان بر لزوم دستگیری از فقرا و نیازمندان در ماه مبارک رمضان تأکید کرد و ادامه داد: این نوع سبک زندگی امامان معصوم را باید در خانواده پیاده کنیم و به فرزندان یاد دهیم تا به مشکلات گرفتار نشوند.

حجت الاسلام رمضانی پور اظهار کرد: مسائلی از جمله بدحجابی، مصرف قلیان، اعتیاد و … بعضاً در رفسنجان وجود داشت که با همت نیروی انتظامی این معضلات در حال کم‌رنگ شدن است که امیدواریم ریشه‌کن شود.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: یکی از معضلات شهر ما قلیان است که خوشبختانه دستگاههای مسئول به این قضیه با جدیت وارد شده اند. در موضوع آسیب های اجتماعی همکاری همه دستگاههای لازم و ضروری است.

وی با اشاره به پرداخت زکات مستحبی از سوی مردم، یادآور شد: در دو سال گذشته مردم رفسنجان در بحث پرداخت زکات مستحبی خوب عمل کردند و رتبه اول استان را کسب کردند.

حجت الاسلام رمضانی پور مردم می‌توانند در راستای ساخت و تکمیل مصلای امام خامنه‌ای نیز وجوهاتی را به عنوان زکات مستحبی پرداخت کنند.

دولتمردان برای معیشت مردم چاره ای بیندیشند

امام جمعه رفسنجان در ادامه گفت: مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری، معیشت مردم است که همه دولت‌مردان باید چاره‌ای بیندیشند.

حجت الاسلام رمضانی‌پور افزود: رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با مسئولان نظام در دو محور صحبت کردند و در یک محور ۳۸ نکته را بیان کردند و مسئولان در همه زمان‌ها باید به فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی گوش فرا دهند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه مقابله با توهم نیز سخن گفتند به این مضمون که توهم است که برخی میان آمریکا و ایران که ملتی قهرمان دارد می‌خواهند دوستی ایجاد کنند و این یک خیال باطل است.

وی تأکید کرد: در راستای دغدغه مقام معظم رهبری که ایجاد اقتصاد مقاومتی است باید دستگاه قضایی و وزرا با مفاسد به ویژه مفاسد اقتصادی برخورد داشته باشند.

حجت الاسلام رمضانی پور با اشاره به در پیش بودن فصل تابستان، گفت: آب یک سرمایه است که باید آن را برای نسل‌های آینده نیز بگذاریم و مردم را توصیه به کم مصرف کردن آب کنیم.

امام جمعه رفسنجان همچنین یاد و خاطره شهید مدافع حرم، شهید صاحب‌نظری را گرامی داشت.