خرمشهر ـ امام جمعه خرمشهر گفت: تمام دستگاه‌ های دولتی و غیردولتی باید در مرحله اولیه استخدام از نیروهای بومی استفاده کنند تا مسئله اشتغال حل شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید نبی موسوی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: بعضی از مسئولان اجرایی از گشایش پسابرجام می‌ گویند در حالی که هیچ دستاوردی محسوس نمی‌ شود و تحریم‌ هایی که از جانب آمریکا می ‌شود با صحبت مسئولان مغایرت دارند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا موضع بگیرند اضافه کرد: نباید از شخصیت مقام معظم رهبری هزینه کنند، این وظیفه رئیس جمهور است که در مقابل آمریکا موضع بگیرد.

مهار سوداگری، دلالی و فساد در جامعه

به گفته امام جمعه خرمشهر، گام نخست در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، مهار سوداگری، دلالی و فساد در جامعه است، باید تمام فعالیت‌های قاچاقی و غیرقانونی اصلاح شود.

موسوی با اشاره به اینکه اقتصاد ما باید حالت مردمی به خود بگیرد تصریح کرد: دولت باید بستر و زمینه را برای سرمایه‌گذاری آماده کند و توانمندی مردم را در دستور کار خود قرار دهد.

وی همچنین با بیان اینکه تمام دستگاه‌های دولتی و غیردولتی باید در مرحله اولیه استخدام از نیروهای بومی استفاده کنند ادامه داد: این مطالبات مردم است که اگر بنا شد شرکتی استخدام کند، باید از جوانان بومی استفاده کند تا مسئله اشتغال حل و رفع شود.

امام جمعه خرمشهر اضافه کرد: باید برای احیای کشاورزی برنامه‌ریزی‌های لازم صورت بگیرد. با توجه به اینکه مقام معظم رهبری دستور اجرا کردن طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی را داده بودند، اما در دوران گذشته کمتر از ۲۰ درصد کشت شده است.

موسوی افزود: از طرح ۵۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی، ۱۰ هزار آن متعلق به خرمشهر است که باید مسئولان شهرستان برنامه‌ریزی جامعی داشته باشند، جلسات متعددی بگیرند و گزارش کار خود را ارائه دهند.