کرمان – نماینده ولی فقیه در استان کرمان حفاظت از جنگل ها و بیابان ها را مرتبط با فرهنگ دینی و حرکتی هم راستا با آموزه‌های دینی دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید یحیی جعفری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با اشاره به لزوم حفاظت از منابع طبیعی اظهار کرد: جنگل ها و بیابان ها سرمایه های ملی هستند و باید به خوبی از آنها نگهداری کنیم.

وی حفاظت از سرمایه های منابع طبیعی را مرتبط با فرهنگ دینی دانست و افزود: ترویج این فرهنگ در رفع مشکلات بسیار تاثیرگذار است.

امام جمعه کرمان آتش سوزی در عرصه های طبیعی را مورد اشاره قرار و افزود: متاسفانه گاه به دلیل بی توجهی برخی افراد و روشن کردن آتش در بیابان ها و جنگل ها شاهد وقوع حریق در این عرصه ها و از دست رفتن سرمایه‌های طبیعی هستیم.

آیت الله جعفری، آتش سوزی جنگل ها و بیابان ها را یکی از مشکلات کشور عنوان و تصریح کرد: افراد دیندار و متهعد در قبال سرمایه های طبیعی ملی مسئولیت پذیر بوده و همه مسائل را به خوبی رعایت می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر علی شریعتی و با بیان اینکه وی به طرز مشکوکی در سوریه درگذشت، بیان کرد: دکتر شریعتی خدمات خوبی را به جامعه ارائه داد و توانست تعداد زیادی از جوانان را پای سخنرانی‌های خود نگاه دارد.

وی همچنین معضل مواد مخدر و اعتیاد را مورد اشاره قرار دارد و افزود: خانواده ها در زمینه پیشگیری از به دام افتادن جوان‌ها نقشی بسیار موثر ایفا می کنند.

آیت الله جعفری از اعتیاد به عنوان یکی از معضلات جامعه امروز یاد و عنوان کرد: باید عزمی همگانی برای مقابله با این معضل شکل گیرد.

وی یادآور شد: تربیت فرزندان در این زمینه بسیار اهمیت داشته و برای حل ریشه ای معضل اعتیاد باید اقدامات از خانواده ها و مدارس آغاز شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران گفت: افرادی همچون دکتر چمران در جامعه بسیار اندک هستند و باید ویژگی های شخصیتی آنها برای همگان تبیین شود.