مشهد – امام جمعه مشهد با اشاره به ۴ دوره تلاش آمریکا برای براندازی انقلاب اسلامی گفت: آمریکا در دوره چهارم به دنبال استحاله انقلابی بودن است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد، در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی اظهار کرد: ماه رمضان ماه بندگی خدا است و مناجات، نماز و روزه این ماه مبارک نشانه ای از بندگی و عبودیت است و امیدواریم که جزو بنده های عابد و خاص حق تعالی باشیم و از لحظه لحظه این ماه که به ماه خودسازی مشهور است بالاترین بهره را ببریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه زندگی وقتی شیرین است که مسیر حرکتش خدایی باشد، خاطرنشان کرد: انسانی که بالاترین قدرت ها را دارد باز هم به این قدرت قانع نیست و به دنبال پیشرفت است. در این مسیر انسانی موفق خواهد بود که مسیر خدایی و قرآنی انتخاب کرده و آن را به درستی اجرا کند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه خداوند انسانی که زندگی را عوضی گرفته جاهل می داند، افزود: زندگی دنیا مقطعی بوده و زندگی دائمی در آخرت است، اما متاسفانه شاهد هستیم که زندگی زیبا و شیرین در دنیا دیده می شود، در صورتی که عبد و بنده بودن در برابر خالق سبب رسیدن به زندگی نعیم و ملک کبیر می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام، بیان کرد: این فرامین معظم له فرمانی جدی و قطعی است و نباید به آن به عنوان یک نصیحت نگاه کرد، بلکه باید به عنوان یک تکلیف و دستور خطاب به مردم، دولت، مجلس و تمامی مسئولان به آن توجه شود.

آیت الله علم الهدی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند کشور امروز در موقعیت و شرایط خاصی است. روزی که انقلاب به پیروزی رسید دست آمریکا از ایران قطع شد، اما مسئله ایران و آمریکا با این اتفاق خاتمه نیافت، بلکه دشمنی آمریکای جهانخوار و تلاشش برای براندازی این نظام و انقلاب ادامه یافت که در این راستا وظیفه ما نیز استکبارستیزی است.

امام جمعه مشهد با تاکید براینکه حیات و زندگی امروز آمریکا در نبود این نظام است، خاطرنشان کرد: آمریکا در ۳۷ سال اخیر دشمنی ها، تهدیدات و مبارزات خود علیه ایران را در ۴ دوره جنگ و ترور، منزوی سازی، تحریم های اقتصادی و استهاله «انقلابی بودن» ادامه داده است.

آیت الله علم الهدی گفت: در دوره اول امام راحل(ره) طوری مدیریت کردند که آمریکا هیچ غلطی نتواند بکند به طوری که زمانی که جرج بوش فرمان حمله نظامی علیه ایران را صادر کرد نظامیان آمریکایی به او گفتند این جنگ چه با پیروزی و چه با شکست همراه باشد برای آمریکا خطرناک است و منجر به تجدیدنظر در تصمیمش شد.

وی افزود: در دوره دوم که دوره اصلاحات بود آمریکا برای مهار انقلاب تلاش کرد ارزش ها و نوع سبک زندگی را در کشور دگرگون سازد و این توطئه آمریکا برای مهار انقلاب ایران در این دوران بود.

آیت الله علم الهدی با اشاره به دوره سوم، تصریح کرد: در این دوره که تحریم های اقتصادی اجرا شد تلاش آمریکا در جهت تسلیم ایران در برابر استکبار جهانی بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی طرح اقتصاد مقاومتی را پیاده کردند و اگر مردم و مسئولان این موضوع را جدی بگیرند و دروازه های قاچاق را ببندند و از محصولات خارجی استفاده نکنند تولید داخلی رونق می گیرد.

وی با بیان اینکه در دوره چهارم دشمن به دنبال استحاله «انقلابی بودن» است و برای رسیدن به این هدف اصول انقلاب را نشانه گرفته است، تاکید کرد: در دوره چهارم موضوع انقلابی بودن و انقلابیون مطرح است و باید به این نکته توجه داشت که انقلابی بودن در دو اصل باور کردن اصول انقلاب و اجرای درست این اصول است.

وی افزود: دولت و مجلس در راس سوژه های آمریکا است و مردم گزینه بعدی هستند. آنها به دنبال این هستند که سپاه و بسیج نباشد و دیدگاه ها تغییر کند و خواسته مقام معظم رهبری اجرا نشود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی درباره تهدید چهارم آمریکا گفت: باید در این حوزه نیز توی دهان آمریکا کوبید و او را برای همیشه ناکام کرد