رشت – امام جمعه رشت با بیان اینکه یکی از معضلات امروز جهان اعتیاد به مواد مخدر است، گفت: استفاده از راهکار مناسب برای برگرداندن معتادان به آغوش جامعه ضروری است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به یازدهمین روز از ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: امیدوارم خداوند توفیق عمل به تکالیف خود را در این ماه نصیب همگان کند.

وی با بیان اینکه یکی از فواید ماه مبارک رمضان درک حال فقرا و گرسنگان است، افزود: افراد غنی هیچگاه نمی توانند درک کنند که گرسنگان در چه حالی هستند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه خداوند روزه را برهمگان واجب کرده تا به حال گرسنگان و فقرا واقف شوند، گفت: همه از جمله افراد غنی در جامعه باید فکر رفع نیاز فقرا و نیازمندان باشند.

وی همچنین به زندانیان جرائم غیر عمد در زندان ها اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه افراد زیادی به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه و یا بروز جرائم غیر عمد در زندان ها به سر می برند که یکی از برکات این ماه می تواند جمع آوری کمک برای آزادی این افراد باشد.

آیت الله قربانی با اشاره به در پیش بودن میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (ع) کریم اهل بیت (ع)، تصریح کرد: در زمان این امام همام فقرا و نیازمندان برای حل مشکلات خود به درخانه کریم اهل بیت رفته و ایشان نیز خریدار آبروی بدهکاران بودند.

ضرورت استفاده از راهکار مناسب برای بازگرداندن معتاد به جامعه

امام جمعه رشت در بخش دیگری از سخنان خود به هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: یکی از مصیبت های امروز دنیا معضل اعتیاد است.

وی فرد معتاد را بی رحم در مقابل همسر، فرزند، پدر و مادر خود عنوان و تصریح کرد: فرد معتاد از همه چیز محروم می شود و خانواده را نیز به رنج و عذاب می اندازد.

آیت الله قربانی با بیان اینکه خانواده ها باید با روش های مختلف فرزندان خود را از دام اعتیاد دور کنند، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب برای ترک عادت های زشت و ناپسند بوده که کشیدن سیگار و اعتیاد به مواد مخدر یکی از این عادات ناپسند است.

وی به ضرورت استفاده از راهکارهای مناسب برای بازگرداندن معتادان به جامعه تأکید کرد و افزود: روان شناسان، مسئولان و خانواده ها باید راهکاری یافته تا نسل آینده ما از این بلای خانمان سوز در امان قرار گیرند.

امام جمعه رشت در ادامه به روز تبلیغ و سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) اشاره و خاطرنشان کرد: تبلیغ عامل بقای اسلام است.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان شاهد حضور پرشور مردم در مساجد هستیم، گفت: باید از این فرصت برای بیان حقایق دین استفاده شود.