بجنورد – امام‌ جمعه بجنورد گفت: ملت ایران باید با افزایش توانمندی‌ های خود در همه زمینه‌ها، موجب هراس دشمن از نظام اسلامی‌شده‌اند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نماز این هفته بجنورد با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان نظام، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این دیدار با اشاره به ترس و هراس دشمنان به‌ویژه آمریکا و قدرت‌های بزرگ از توانمندی‌های ایران، بر تلاش ملت برای افزایش این توانمندی‌ها تأکید کردند.

وی خواستار توجه بیش‌ازپیش آحاد مردم به فرمایشات مقام معظم رهبری شد و افزود: پیگیری و توجه به این فرمایشات راهی برای تعالی کشور در همه زمینه‌ها خواهد بود.

خطیب نماز جمعه بجنورد اظهار کرد: با تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارتقای سطح توانمندی‌ها، باید شاهد افزایش این شاخص‌ها در زمینه‌های دفاعی، اقتصادی و جمعیتی باشیم تا به آینده‌ای امیدوار و قابل‌قبول در کشور دست‌یابیم.

حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: در بحث ارتقای سطح توانایی‌ها باید به فکر نسل آینده کشور بود تا جامعه‌ای جوان بسازیم و درصحنه دفاع نیز با افزایش قدرت موشکی، دشمنان کشور را دچار یاس و ناامیدی کنیم.

وی خواستار رفع کاستی‌های موجود در مسائل علمی کشور به‌ویژه علوم دانش‌بنیان شد و گفت: برای رشد و توسعه کشور نیازمند آن هستیم که با رفع مشکلات، زمینه رشد و تعالی کشور فراهم شود.

امام‌جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع شعار سال گفت: اقتصاد مقاومتی از اهمیت خاصی برخوردار است و به همین دلیل باید برای تحقق آن از طریق افزایش تولید، تهیه ملزومات از داخل کشور، جلوگیری از اسراف و همچنین مدیریت پسماند تلاش کنیم.

لزوم رعایت تقوا و دوری از شایعه‌ پراکنی

حجت‌الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز، بر لزوم داشتن تقوا و پرهیز از شایعات تأکید کرد و گفت: تقوا لازمه زندگی انسان است، بنابراین باید در تمام زمینه‌ها به‌خصوص تقوای مالی، تقوای سیاسی، تقوای فرهنگی و تقوای گفتاری که نیاز روز جامعه است، توجه و مراقبت کنیم.

خطیب نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: نباید به‌صرف شنیدن مطلبی، آن را در جای دیگری بازگو کنیم، مگر اینکه صحت آن موضوع با دلایل و مستنداتش، به ایمان حجت شود.

وی با اشاره به آنچه امروز در فضای مجازی منتشر می‌شود، تصریح کرد: نباید به شنیده‌ها توجه کرد بلکه باید به‌شدت از هرگونه شایعه و شایعه‌پراکنی پرهیز کرد.

حجت‌الاسلام یعقوبی همچنین با اشاره به رعایت اخلاق و حسن خلق برای کسب خیر دنیا و آخرت، گفت: اخلاق معرف شخصیت دینی انسان است و انسان باید خوش‌روئی، خوش‌رفتاری، بیان نیکو و رفتار و عمل صالح را در زندگی سرلوحه خود قرار دهد.

وی تصریح کرد: انسان‌هایی که با ایجاد حسن خلق، حوزه جاذبه را در خود تقویت می‌کنند، انسان‌های موفقی خواهند بود.

تقویت روحیه کرامت در آحاد مردم

امام‌جمعه بجنورد با اشاره به تقویت روحیه کرامت در آحاد مردم، اظهار داشت: در آستانه میلاد امام حسن مجتبی (ع) کریم اهل‌بیت (ع) و با عنایت به سیره آن حضرت، آحاد مردم باید روحیه کرامت و بخشندگی را در خود تقویت کنند.

حجت‌الاسلام یعقوبی فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) را با راه‌اندازی طرح‌هایی همچون طرح اکرام ایتام، طرح احسان و طرح گلریزان ویژه زندانیان ستود و آن را نشانه‌ای از سیره امام حسن مجتبی (ع) عنوان کرد.

به گزارش مهر، در پایان نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بجنورد «مجاهد عبدالکریم» امام جماعت مسجد الرسول (ص) ایالت کالیفرنیای آمریکا نیز سخنانی در خصوص پیشینه آمریکا و تشکیل مسجد الرسول (ص) و حضور مسلمانان در این مسجد ایراد کرد.