یزد ـ ائمه جمعه شهرستانهای استان یزد امروز در خطبه‌ های نماز جمعه با تاکید بر لزوم خودکفایی و توجه به اقتصاد مقاومتی، از بی توجهی دستگاه قضایی و سازمان بازرسی به دستمزدهای میلیونی انتقاد کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ امام جمعه مهریز در خطبه های این هفته نمازجمعه با تاکید بر اینکه راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور توجه به اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست‌های آن است، اظهار داشت: متاسفانه امروز شاهدیم برخی اقدامات و حرکت‌ها در مسیر اقتصاد کشور به نفع اقتصاد مقاومتی نیست.

حجت الاسلام علی برهان بیان کرد: اقتصاد مقاومتی نباید سلیقه ای اجرا شود بلکه باید با توجه به آنچه مقام معظم رهبری به آن تاکید داشته اند، به مرحله اجرا درآید.

وی یادآور شد: این اقدامات به ضرر اقتصاد کشور تمام می شود و نتیجه آن تعطیلی کارخانه ها و بیکار شدن تعداد زیادی کارگر است و انداختن مشکلات از سوی دولتها به گردن یکدیگر، دردی از مردم دوا نمی کند.

ضعف‌ های اقتصادی راه نفوذ را برای دشمن هموار می‌کند

امام جمعه مهریز تاکید کرد: دشمنان ما اکنون به دنبال اجرای پروژه نفوذ هستند و مشکلات و ضعف‌های اقتصادی می‌تواند در این زمینه بسیار موثر و راه نفوذی برای دشمنان باشد.

برهان تصریح کرد: در شرایط سخت سیاسی و اقتصادی امروز کشور باید مراقب دشمنان باشیم زیرا کوچکترین غفلتی اهداف آنها را محقق خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم توجه به مسائل فرهنگی در جامعه امروز عنوان کرد: ماه رمضان نیز فرصتی مناسب برای اجرای برنامه های فرهنگی است و مردم و مسئولان باید در راستای تقویت فرهنگ دینی در جامعه قدم بردارند.

امام جمعه هرات نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه با تاکید بر لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اگر اقتصاد مقاومتی در جامعه اجرایی شود، ناخودآگاه از بروز بسیاری از تخلفات و فسادهای مالی نیز جلوگیری می شود.

دستگاه قضایی و سازمان بازرسی نسبت به فساد مالی جدی‌تر وارد عمل شوند

حجت الاسلام محمدعلی جعفری بیان کرد: فساد اقتصادی در کشور ما هر روز به شکلی بروز و ظهور می کند و دستگاه قضایی و سازمان بازرسی باید نسبت به این مسائل جدی تر وارد عمل شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اول تیرماه، سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز اطلاع رسانی دینی بیان کرد: در جامعه اسلامی هر فرد به اندازه درک و توان خود در برابر ترویج اسلام و فرهنگ ناب آن مسئولیت دارد و باید مسئولیت خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

جعفری ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی نیز با اجرای برنامه های مختلف و متنوع در راستای ترویج و تبلیغ دین اسلام تلاش کرده و در طول این سال ها شاهد موفقیت هایی در این زمینه ها بوده ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شرایط پیشرفت در کشور فراهم است، افزود: پیشرفت ایران اسلامی در ابعاد مختلف می تواند دشمنان طمعکار ما را به زانو درآورد.

تجهیز شدن به سلاح علم فشار و تحریم های دشمنان را بی اثر می کند

امام جمعه هرات تاکید کرد: اگر ما به سلاح علم مجهز باشیم، می توانیم در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی موفق باشیم و در چنین شرایطی از فشار و تحریم دشمنان هراسی نخواهیم داشت.

امام جمعه بهاباد نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به دیدار اخیر رهبری و سخنان ایشان در مورد برجام اظهار داشت: به فرموده رهبری، ما نقض برجام نمی‌کنیم اما اگر کاندیدای جدید ریاست جمهوری آمریکا بخواهند برجام را پاره کنند ما نیز برجام را آتش می زنیم.

حجت الاسلام سیف الله دهقانی بیان کرد: خیانت آمریکا، بدعهدی‌ها و بی اخلاقی‌های او بارها و بارها برای ملت‌های مختلف جهان روشن شده و این بار نیز اطمینان داریم که آمریکا بر عهد خود باقی نخواهد ماند و رهبری در این زمینه تذکرات لازم را داده اند.

مبلغان از پیشرفت‌ های ارتباطی دنیا عقب نمانند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: مبلغان دینی وظیفه و مسئولیتی سنگین در این عرصه بر عهده دارند و باید برای تبلیغ دین به ابزارهای روز دنیا مجهز باشند.

دهقانی تاکید کرد: در شرایطی که دشمنان از شبکه های ارتباطی به عنوان ابزاری برای ترویج فرهنگ خود استفاده می کنند، مبلغان نیز باید از این ظرفیت برای ترویج اسلام ناب محمدی (ص) استفاده کنند و از پیشرفت‌های ارتباطی دنیا عقب نمانند.

صرفه جویی در مصرف آب، رسیدگی به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، رسیدگی دستگاه قضایی و سازمان بازرسی به وضعیت دستمزدهای میلیونی مدیران دستگاه‌ها، جلوگیری از اقدامات ضد فرهنگ دینی در مرکز استان و … از دیگر مسائل مطرح شده توسط ائمه جمعه شهرستان‌های مختلف استان یزد در خطبه های این هفته نمازجمعه بود.