بروجرد – اما جمعه بروجرد گفت: لحن و ادبیات گفتگوی مسئولان با طرف غربی باید همانند رهبری باشد و با قاطعیت، صلابت و موضوع قدرت در برابر آنها وارد شوند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام ترابی در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد در جمع نمازگزاران با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مسئولان نظام اظهار داشت: آمریکا در طول ۳۷ سال به بهانه های مختلف از ایران می خواهد تا تحت الامر باشد و هروز به بهانه های مختلف وارد بازی جدیدی می شود.

وی افزود: تا دیروز سلاح هسته ای را بهانه کرده بودند و بعد از مذاکرات و به توافق رسیدن برسر برجام حالا با بهانه اینکه ایران موشک های هسته ای خود را باید از بین ببرد و فردا به اصل نظام و رهبری می پردازد و اینها بهانه تراشی و یاوه گویی بیش نیست.

حجت الاسلام ترابی اظهار داشت: مقام معظم رهبری با پاسخ دندان شکن خود به یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در امریکا که گفته بود برجام را پاره می کنند با قاطعیت فرمود ما آن را آتش میزنیم تا دشمنان بدانند که ملت ایران از هیچ ابرقدرتی نمی ترسند.

امام جمعه بروجرد افزود: لحن و ادبیات گفتگوی مسئولان با طرف غربی باید همانند رهبری باشد و با قاطعیت و صلابت و از موضع قدرت وارد شوند و کاری نکنند که دشمن گستاخ شود و برخود ببالد و احساس کند که ایران از سر ضعف و ترس سخن می گوید.

حجت الاسلام ترابی گفت: دشمنی ایران و آمریکا و غرب هیچ گاه به پایان نخواهد رسید و اینکه عده ای تصور می کنند که با وساطت می توانند این کدورت را از میان بردارند تصوری غلط را در زهن خود می پرورانند و نمونه بارز این صحبت در بدعهدی آمریکا به تعهدات خود است.

ترابی با اشاره به بحث تحریم های وضع شده از سوی آمریکا علیه ایران افزود: تا بحال طرف مقابل به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرده است و مسئولان نباید تکرار کنند که تحریم ها برداشته شده و خباثت دشمن را توجیه کنند.

امام جمعه بروجرد گفت: آمریکا با اصل اسلام و قرآن و ولایت فقیه حاکم بر جمهوری اسلامی ایران دشمن است و برجام بهانه سردمداران و فتنه گران غرب برای به زیر بار بندگی بردن ملت ایران است.

امام جمعه بروجرد در ادامه ماه مبارک رمضان را فرصت مغتنمی برای تحصیل تقوا و بندگی برشمرد و افزود: کسانی که از برکات این ماه بهره می گیرند و خود را از نظر تقوا بالا می کشند به طور حتم در پایان رمضان باید عید بگیرند.

وی با اشاره به عظمت این ماه اظهار داشت: وقتی در این ماه مبارک خوابیدن روزه دار ثواب است، پس چه بسا در بیداری انسان با راز و نیاز و تلاوت قرآن و دعا نباید غافل باشد زیرا ثواب و پاداش این ایام از سوی پرورگار متعال برای انسان درج می شود.

حجت الاسلام ترابی اظهار داشت: فرد روزه دار صرف نظر از خوردن و آشامیدن باید تمام جوارح و اعضای بدنش روزه باشد و از گفتن دروغ و تهمت و افتراع به دیگران و شنیدن و دیدن احکام حرام بپرهیزد و همواره با خدای خود در راز و نیاز باشد.

وی با اشاره به دهم رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه کبری (س) افزود: ایشان بعنوان یکی از همسران پیامبر(ص) فرزندی همچون فاطمه زهرا(س) را در دامن خود پرورش داد و امامان معصوم ما از نوادگان مادری با فضیلت همچون ایشان به امامت رسیدند.

امام جمعه بروجرد ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن پانزدهم رمضان روز ولادت امام حسن مجتبی(ع) افزود: امام حسن (ع) با تولد خود در نیمه ماه مبارک رمضان این ایام را منور و نورانی کرد و بهتر است که در این ایام با طرح اکرام ایتام و دادن افطاری به محرومان و مستمندان روح حضرتش را شاد و خوشحال کنیم.