نهاوند – امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه دشمن امروز بیش‌ازپیش به دنبال نفوذ به عقاید و افکار جوانان و نوجوانان است، گفت: مسئولان باید به سهم خود در قبال جوانان احساس مسئولیت داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام‌ عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در خطبه‌ های نماز جمعه نهاوند با توصیه مردم به تقوای الهی برای دوری از گناه، گفت: تقوای الهی زاد و توشه آخرت و پناهگاه خوبی است زیرا این زاد و توشه که با انجام واجبات و ترک محرمات همراه است موجب به مقصد رساندن انسان می‌شود و پناهگاهی امن به‌دوراز بلا برای انسان در آخرت به ارمغان می‌آورد.

وی با اشاره به رهنمودهای امام خمینی (ره) گفت: استقامت درراه خداوند متعال باعث پیروزی و غالب بودن بر دشمنان می‌شود.

امام جمعه نهاوند با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در هفته گذشته گفت: وقتی ناامنی اخلاقی جلوی چشم می‌آید نیروی انتظامی باید جلوگیری کند زیرا منجر به ترویج بی‌حجابی و بی عفافی زنان و مردان می‌شود هرچند که شاید به کام برخی خوش نیاید و موضع بگیرند.

وی اظهار داشت: همچنان که امنیت مرزها مهم است امنیت اخلاقی و اجتماعی و راه‌اندازی گشت‌های ارشاد نیز مهم است زیرا این مردم که شهدای والامقامی را تقدیم نظام نموده‌اند بی‌حجابی را ارزش نمی‌دانند.

وی با اشاره به اینکه ماهواره یکی از این حربه‌هاست که کانون گرم و صمیمی خانواده‌ها را هدف قرار داده تا افراد خانواده را نسبت به هم بی‌علاقه و بی‌میل کند، گفت: در بحث مقابله با ماهواره دستگاه قضایی به‌تنهایی قادر به ریشه‌کنی و مقابله با این پدیده شوم فرهنگی نیست.

امام‌جمعه نهاوند اظهار داشت: کار فرهنگی و آموزش در رابطه با مضرات و خطرات استفاده از ماهواره می‌تواند ما را در مقابله با این پدیده شوم و خطرناک محفوظ کند.

وی بابیان اینکه تمامی دستگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی باید خود را در قبال مقابله با ماهواره متعهد بدانند، عنوان کرد: نیروی انتظامی و دستگاه قضایی به‌تنهایی در برخورد با بدحجابی نمی‌توانند کاری از پیش برند بنابراین باید با عزم همگانی در این زمینه ورود کرد.

حجت‌الاسلام مغیثی در ادامه با اشاره به رهنمودهای بسیار مهم مقام معظم رهبری در هفته گذشته، گفت: مقام معظم رهبری به‌عنوان دیده‌بان نظام مسیر سعادت و شقاوت را برگرفته از احادیث و روایات بر همگان متذکر می‌شوند.

وی گفت: ایشان در تأکیدی فرمودند که هر دو گروه موافقان و مخالفان برجام در بیان آثار خوب و بد برجام زیاده‌روی می‌کنند، برجام هم مزایا داشته و هم معایبی که به تیم مذاکره‌کننده هسته ای تذکرات و راهنمایی‌ها لازم داده شده است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری تا زمان ظهور حضرت مهدی(عج) به‌عنوان ولی و سرپرست مسلمین است و باید فرمایشات ایشان در همه مسائل فصل الخطاب اقدامات و تصمیمات باشد.

وی اظهار داشت: رهبری فرمودند که اگر رئیس‌جمهور آینده آمریکا بخواهد برجام را پاره کند ما آن را آتش می‌زنیم و ما نیز به تبعیت از ایشان باید به‌عنوان فردی خدمت گذار تمامی جوانب برجام را در صورت توان برای خود و اطرافیان با استناد به بیان مقام معظم رهبری تبیین کنیم.

امام‌جمعه نهاوند همچنین بر لزوم غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان اشاره کرد و گفت: اگر از فضای مجازی غافل شویم و نتوانیم اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را به نحو مطلوب پر کنیم آن‌ها اسیر این فضا شده و با مشکل برخورد می‌کنند.

وی اظهار کرد: با فرارسیدن فصل تابستان و تعطیل شدن مدارس دانش آموزان و دانشجویان اوقات فراغت زیادی دارند و اگر برای آن‌ها برنامه نداشته باشیم اسیر فضای مجازی و دیگر انحرافات اجتماعی می‌شوند.

وی گفت: خطراتی که امروز در فضای مجازی وجود دارد از خطرات کوچه و خیابان بیشتر و به بچه‌ها نزدیک و دغدغه اصلی خانواده‌ها مسئله بیکاری دانش آموزان در فصل تابستان است.

وی گفت: همه باید در قبال این مسئله مهم احساس مسئولیت داشته باشند و هر اداره متناسب با وظایف ذاتی خود برای جوانان و نوجوانان در فصل تابستان برنامه‌ریزی داشته باشد.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به هدف دشمن از انحراف جوانان گفت: دشمن منتظر فرصت است تا ذهن جوانان ما را نسبت به‌نظام اسلامی و ارزش‌های الهی بدبین و بی‌اعتقاد کند که این خواسته دشمن از طریق فضای مجازی به‌خوبی امکان‌پذیر است.