زابل – امام جمعه زابل با بیان اینکه مردم سیستان قرن هاست که با ولایت همراه هستند، گفت: زابل جایی نیست کسی بخواهد علیه نظام روی آن سرمایه گذاری کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی اکبرکیخا در خطبه های نمازجمعه زابل در مصلی المهدی بیان کرد: باید از فرصت های عمر، جـوانی و ماه رمضان استفاده کنیم. همچنین باید از ظرفیت انقلاب اسلامی استفاده کنیم و قدر نعمت انقلاب و حُکومت اسلامی را بدانیم. شکر نعمت به این است که قدر نعمت را بدانیم و از آن استفاده کنیم.

وی افزود: هر کس علیه این نظام حرکت و حرفی بزند، هر کس علیه روحانیت، نیروهای ارزشی و علیه انقلابی که تداوم حرکت پیامبر اکرم(ص)، فعالیتی داشته باشد بداند که چه بخواهد و چه نخواهد، سرباز استکبار است و علیه اسلام و به نفع کفر فعالیت می کند.

نماینده ی ولی فقیه در زابل متذکرشد: معاندین، منافقین و دشمنان بدانند، مردم ما بیدار هستند و هر گـونه فعالیتی را رصـد می کنند؛ چشم بیدار مردم غیور دارالولایه سیستان همه فعالیت ها را رصد می کند و متوجه شیطنت جریان فتنه در منطقه است. مردم زابل در خصوص اینکه کسی از فتنه گران در این شهر به ارزش های انقلاب اهانت کند و در فضای مجازی عملاً علیه نظام حرکات خبیثانه ای انجام بدهد بی تفاوت نمی مانند و سکوت نمی کنند و چشم طمع فتنه گـران را کور خواهند کـرد .

وی افزود: بهتر است که مردم سیستان را خوب بشناسند و تاریخ این سرزمین را مطالعه کنند ، اینجا سرزمین مهد دلیران و پهلوانان است. ما قرن هاست که با ولایت همراه هستیم و عهد دیرینه داریم و زابل جایی نیست که کسی بخواهد علیه نظام روی آن سرمایه گذاری کند.

حجت الاسلام کیخا یادآورشد: وجود مشکلات اقتصادی دلیل نمی شود که هر کسی بیاید و اظهار نظر کند؛ مردم ما با تمام وجود با مال و جان خود از انقلاب و ارزش های آن دفاع می کنند و مشکلات اقتصادی را هم دوشادوش مسئولین دلسوز و با تلاش با استقامت، صبر و مدیریت به خواست خدا حل می کنند.

امام جمعه زابل خطاب به مسئولان استان بیان کرد:ضمن تقدیر و تشکر از سربازان گمنام امام زمان(عج) عرض می کنیم که مردم ما هم همین گونه انتظار دارند که برخورد مناسب و به موقع انجام شود؛ از دستگاه قضا، مسئولان، قوه قضائیه و همه مسئولان ذی ربط از استاندار محترم تا همه فرمانداران در خواست می کنیم که تمهیداتی صورت گیرد که زابل را به چشم تبعیدگاه نگاه نکنند.

وی همچنین افزود: چه معنی دارد که کسی در جایی از کشور تخلف خاص و ویژه انجام دهد و به عنوان تبعید به این منطقه فرستاده شود؛ آیا این اهانت به این مردم نیست؟ آیا این ضربه فرهنگی به این منطقه نیست؟ ما انتظار داریم که مسئولین بیشتر توجه کنند. ما انتظار داریم که مشکلات برطرف شود ، ما انتظار داریم مسئولین شبانه روز در حال فعالیت باشند ؛ ولی اینکه زابل به چشم تبعیدگاه نگاه شود و مجرمین خاص سیاسی و… به این منطقه تبعید شوند، این اهانت به این خطه است.

نماینده ولی فقیه افزود: درخواست مردم ما این است که به زودی به این خواسته جامعه عمل پوشانده شود و هر فردی که بعنوان تبعیدی به این منطقه آمده به جای دیگر منتقل شود، مخصوصا با افرادی که مقدمات حضور این شخص فتنه گر را در این منطقه فراهم کرده و برخورد مناسب شود.

وی در بخشی ازخطبه ها اشاره ای به روز جهانی بیابان زدایی داشت وافزود: توجه ویژه به مقوله بیابان و مدیریت صحیح و تلاش در توسعه جنگل ها و فضای سبز ، توجه ویژه به منابع طبیعی جنگل های موجود و اکوسیستم و مواظبت و جلوگیری از تخریب آن ها امری بسیار ضروری است.

همچنین وی یادآورشد: به همین مناسبت درخواست ما نگاه ویژه به تالاب هامون است که الحمدلله سیلاب خوبی وارد هامون شد. مسئولان عزیز مدیریت کنند و با کشور همسایه مذاکرات ویژه ای شکل دهند و کاری انجام دهند که وقتی تبخیر آب شکل می گیرد باعث خشک شدن مجدد این تالاب نباشد؛ حفظ تالاب هامون صرفا جنبه اقتصادی ندارد بلکه علاوه بر اثر اقتصادی ، اثر روحی و روانی و بهداشتی در منطقه دارد.