زنجان – نماینده ولی فقیه در استان و امام‌ جمعه زنجان گفت: باید حصار امنی برای نگهداشت توانمندی‌ های نظام در عرصه‌ های مختلف اندیشیده شود.

به گزارش پرس شیعه؛ و به نقل از دفتر امام جمعه زنجان، حجت‌الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان با اشاره به ۳۱ خرداد به‌عنوان سالروز شهادت استاد بسیجی، عبد صالح، معلم عملی ولایتمداری شهید دکتر چمران، افزود: این شهید گران‌قدر ازنظر تعهد، ایمان، ولایتمداری و توان علمی بالایی برای اساتید بسیجی الگو محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: دکتر مجیدی شهریاری، احمدی مقدم، احمدی روشن برای تعالی علم در نظام اسلامی تلاش کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان بابیان اینکه نقشه راه با استکبارستیزی از سوی مقام معظم رهبری مشخص و تبیین شده است، افزود: رژیم جعلی اسرائیل و آمریکا به‌عنوان دشمنان درجه‌یک اسلام از سوی مقام معظم رهبری عنوان شد و در این خصوص فرمودند: طراحی و نقشه دشمن از بین بردن توانمندی‌های جمهوری اسلامی و جلوگیری از رشد این توانمندی‌ها است.

خاتمی بابیان اینکه دشمنان همواره به‌صورت تمام‌قد در برابر مسلمانان ایستاده‌اند، گفت: با استفاده از توانمندی‌های خود همچون قدرت دفاعی و تقوا در برابر دشمنان ایستاده و حصار امنی دور توانمندی‌های جمهوری اسلامی کشیده شود، زیرا دشمن این توانمندی‌ها را هدف گرفته است.

وی افزود: برای حفظ توانمندی خود نیازمند وحدت هستیم و باید برای ساختن ایرانی آباد و مستقل، توانمندی‌های خود را تقویت کرده و هیچ اعتمادی به دشمن جانی که کارنامه ننگینی دارد نداشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: جبهه استکبار، واحد است و با توجه به اینکه تفکر دینی و مردم‌سالاری دینی در برابر تفکر استبداد ایستاده است و پرچم آن در دست جمهوری اسلامی قرار دارد، به دشمنی در برابر ایران می‌پردازند.

حجت‌الاسلام خاتمی افزود: دشمنان برای متوقف کردن رشد علمی کشور به ترور دانشمندان نیز متوسل می‌شوند و از ابزار خیانت‌آمیز و ممنوع ازجمله بدافزارها و ویروس‌های اینترنتی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه جوان بودن کشور از دیگر توانمندی‌ها است، گفت: جمعیت جوان نعمت بسیار بزرگ و مهمی است که مسئولان دولتی باید با برنامه‌ریزی صحیح برای افزایش جمعیت جوان حرکت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: باید حصار امنی برای نگهداشت توانمندی‌های نظام در عرصه‌های مختلف اندیشیده شو دو توجه داشته باشیم اخلاقیات و قوانین بین‌المللی برای دشمنان مطرح نیست.

خاتمی با اشاره به اینکه ۱۳ ماه است که عربستان سعودی به کشتار ۹ هزار نفر در یمن پرداخته است که یک‌چهارم کشته‌شدگان در این کشور کودکان هستند، گفت: مجامع بین‌المللی و بانکی مون با دلارهای عربستان خفه‌خون گرفته و عربستان به‌عنوان ناقض حقوق کودکان و تربیت‌کننده تروریست عنوان نشد.

وی بر ضرورت اتحاد و همدلی با اتکال به خداوند متعال برای ساختن ایرانی آباد، آزاد و مستقل تأکید کرد و گفت: اتحاد و همدلی رمز موفقیت در برابر دشمنان است.