مقامات دستگاه اطلاعات امریکا، اعلام کردند گروه تروریستی داعش احتمالا در سال میلادی جدید به طور مستقیم اقدام به حمله علیه امریکا خواهد کرد و این تشکیلات تروریستی تلاش می‌کند تا عناصر خود را تحت عنوان پناهجویان عراقی و سوری، به داخل امریکا برساند.

به گزارش پرس شیعه، یک مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا کرد گروه تروریستی داعش قصد دارد در سال ۲۰۱۶، از طریق نفوذ در میان پناهجویان عراقی و سوری، به طور مستقیم به آمریکا حمله کند.
ژنرال “وینسنت استوارد” رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در کنگره اذعان داشت که داعش احتمالاً حملات دیگری به اروپا و حملات مستقیمی به خاک آمریکا در سال ۲۰۱۶ خواهد داشت.
“جیمز کلاپر” رئیس اطلاعات ملی آمریکا نیز در کمیسیون نیروهای مسلح کنگره در این باره گفت: براساس ارزیابی ها افراط‌یون در حال حاضر در ۴۰ کشور دنیا فعالیت دارند و بیشتر از هر زمان دیگری در طول تاریخ، پناهگاههای امنی برای تروریست‌ها در سراسر جهان گسترده‌تر شده است.
“کلاپر” هشدار داد: داعش و شاخه های هشت گانه آن، اولین تهدید به شمار می آیند و تروریست‌های داعش قصد دارند در میان شهروندان بی‌گناه عراق و سوریه خود را مخفی کنند تا به کشورهای دیگر برسند.
کلاپر همچنین افزود: داعش از سیل پناهندگان سوء استفاده کرده و در میان آن‌ها عبور و مرور می‌کند؛ ناگفته نماند که داعش در درست کردن پاسپورت‌های جعلی تبحر زیادی دارد و براساس گزارش‌های رسیده، جنگجویان داعش تجهیزات صادر کردن پاسپورت‌های سوری را بدست آورده است.
رئیس کمیته اطلاعاتی آمریکا همچنین در بخش ارزیابی تهدیدهای جهانی نیز اظهار داشت: در سال ۲۰۱۵، حدود ۶۰ فرد مرتبط با داعش در آمریکا دستگیر شده اند.
کلاپر نیز اذعان کرد که از سال ۲۰۱۲، بیش از ۳۸۲۰۰ جنگجوی خارجی که حداقل ۶۹۰۰ نفر از آن‌ها از کشورهای غربی هستند، به سوریه سفر کردند.
این مقام امریکایی در پایان خاطرنشان کرد: تشکیلات گروه القاعده در شبه جزیره عربستان واقع در یمن و جبهه النصره در سوریه به عنوان قوی ترین شاخه های این گروه به شمار می آیند.