عضو ارشد پارلمان عراق در دیدار معاون نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد خاطر نشان کرد: نبرد با تروریسم موجب وحدت ملی و حفظ مصالح حقیقی ملت عراق شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام شیخ همام حمودی، معاون اول رییس پارلمان عراق، روز گذشته در دیدار با جورجی بوستن، معاون نماینده دبیرکل سازمان ملل گفت: پیروزی‎های مجاهدان و رزمندگان عراقی در نبرد با جریان تروریستی و تکفیری داعش برگرفته از همکاری همه دستگاه‎ها، ارگان‎ها و اقشار مختلف مردم، وحدت ملی، ایستادگی شجاعانه رزمندگان و دفاع با خون خود از اراضی، مقدسات و مصالح حقیقی این کشور است.

وی تصریح کرد: با توجه به بحران و درگیری‎های امنیتی رزمندگان با تروریستم، پارلمان عراق نقش تاثیرگذاری در وضع قوانین مهم و مورد احتیاج مردم دارد.

معاون رییس پارلمان عراق ادامه داد: پیروزی‎های مجاهدان در نبرد با تروریسم باید در کنار کمک آنان به خانواده‎های آواره و فراهم کردن امکانات مورد نیاز برای جنگ‎زدگان دیده شود.

بوستن نیز در این دیدار بر حمایت کامل سازمان ملل متحد از کشور عراق تاکید کرد و اظهار داشت: مجاهدان و رزمندگان عراقی پیروزی‎های بسیاری در مبارزه با تروریسم به دست آورده‎اند و ما امیدواریم که این موفقیت‎های رزمندگان موجب رسیدن به ثبات و امنیت کامل در این کشور شود.