یکی از مراجع تقلید نجف اشرف از دانشجویان خواست که ارتباط خود را با حوزه‎های علمیه تقویت کنند و از مسیر صحیح اسلامی خارج نشوند.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم، از مراجع تقلید نجف اشرف، روز گذشته با جمعی از علما، طلاب، اساتید حوزه‎های علمیه و دانشجویان دانشگاه بابل دیدار و گفت‎وگو کرد.

وی در دیدار بر ضرورت گسترش محبت، همدلی و دوستی بین جامعه اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت: جوانان باید مراقب زرق و برق شعار و سخنان توخالی باشند که از ارزش و فرهنگ‎های اسلامی، قرآنی، سنت نبی اکرم (ص) و سیره معصومان (ع) به دور است.

این مرجع تقلید بر تقویت رابطه دانشجویان با حوزه‎های علمیه تاکید کرد و افزود: جوانان و دانشجویان باید سخنان و توصیه‎های مراجع تقلید را برای دوستان و هم‎نوعان خود نقل و از دروس حوزه‎های علمیه نیز بهره ببرند.

باید حرمت اماکن مقدس حفظ شود

حضرت آیت الله حکیم همچنین در دیدار نمایندگان، مسؤولان و خادمان مسجد سهله و مرقد میثم تمار با آرزوی موفقیت برای همه خدمتگزاران در اماکن مقدسه خاطرنشان کرد: کار خیر و خدمت رسانی در اماکن مقدس از توفیقات الهی است و همه دست اندرکاران در امامزادگان و اماکن متبرکه باید تلاش کنند تا به بهترین شکل ممکن، حرمت این اماکن مقدس حفظ شود.

وی ادامه داد: دست اندرکاران مرقدها و زیارت گاه ها باید به گونه ای عمل کنند که این مکان‎های مقدس وسیله‎ای برای آشنایی زائران با دین، معارف و سیره اهل بیت (ع) باشد.