وزیر اوقاف مصر بر ضرورت مبارزه جدی با تروریسم تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: مبارزه با تروریسم واجب ملی و شرعی است.

به گزارش پرس شیعه؛ محمد مختار جمعه، وزیر اوقاف مصر، در برنامه «صباح الخیر یا مصر» که در طول ماه مبارک رمضان هر شب از شبکه‎های تلویزیونی مصر پخش می شود، بر ضرورت ایفا نقش موثر موسسه‎های دینی در تبلیغ دین مبین اسلام در سطح جهانی تاکید کرد.

وی در این برنامه تلویزیونی گفت: با توجه به تدابیر دولت، مصر در عرصه تبلیغ بین المللی در جایگاه خوبی قرار دارد و می تواند با افکار غلط و افراطی مبارزه کند.

وزیر اوقاف مصر افزود: مصر با توجه به فعالیت و تلاش‎های بسیار دانشگاه الازهر از افکار و اندیشمندان اسلامی خوبی در سطح جهانی بر خوردار است.

وی تصریح کرد: جهان در این روزها با بحران تروریست و افکار افراطی دست و پنجه نرم می کند ولی مصر در این زمینه توانسته است افکار صحیح را به مردمش القا کند.

محمد مختار جمعه پاسخگویی به سوالات و شبهات افراطی از سوی غیر متخصصان را محکوم کرد و گفت: متخصصان و علمای دینی باید به شبهات دینی پاسخ دهند زیرا برخی از افراد غیر متخصص ضمن پاسخگویی به سوالات افراطی بهره و سود منفعت شخصی خود را در نظر می گیرند و پاسخ‎های غیر صحیح می دهند.

وی امنیت را یکی از مهمترین نعمت‎های الهی خواند و اظهار داشت: تلاش برای کسب امنیت منافاتی با مساله توکل بر خداوند متعال ندارد. توکل حقیقی به این معناست که ما اسباب امنیت را فراهم کنیم و سپس امور زندگی خود را به خدا واگذار کنیم.

وزیر اوقاف مصر مبارزه با تروریسم را واجب ملی و دینی دانست و افزود: ارتش مصر در راستای دفاع از وطن و دین به مبارزه با تروریسم می پردازد و طبق احادیث که از رسول اکرم (ص) نقل شده است، هر کس در این راه کشته شود شهید محسوب می‎شود.