نماینده آیت الله سیستانی در خلال خطبه ‎های نماز جمعه خواستار توجه بیشتر پزشکان به بیماران شد و تصریح کرد: پزشکان بدون توجه به وضعیت مالی بیمار به انجام رسالت خودشان بپردازند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام شیخ عبدالمهدی کربلایی، نماینده حضرت آیت الله سیستانی و تولیت شرعی آستان مقدس حسینی (ع) در خطبه ‎های نماز جمعه این هفته که در صحن مطهر امام حسین (ع) برگزار شد، گفت: رزمندگان باید ماموریت خودشان را آزادی برادرانشان از چنگال تروریسم قرار دهند و از حس انتقام جویی دور باشند. آنان همچنین رعایت حال شهروندان به ویژه کودکان و کهنسالان را داشته باشند.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی افزود: ظلم و ستم داعش در عراق بی سابقه است و مجاهدان عراقی باید طومار تروریسم را از این کشور برچینند.

تولیت شرعی آستان مقدس حسینی (ع) در بخش دیگر خطبه‎های نماز جمعه، پزشکان را به توجه به بیماران فراخواند گفت: پزشکان باید بدون این که بین انسان فقیر و پول دار فرق بگذارند، به همه بیماران با مهربانی رفتار و آنان را درمان کنند و رسالت خودشان یعنی درمان بیماران را به خوبی انجام دهند.

وی خواستار توجه پزشکان به خانواده‎های بی بضاعت، شهید و مجروح شد و اظهار داشت: پزشکان نباید به بیماران به چشم یک کالای تجاری نگاه کنند بلکه هدف اصلی کار یک پزشک درمان بیمار است.