امام جمعه صیدای لبنان تأکید کرد که هیچ توطئه و فشار نظامی، مالی، سیاسی و رسانه ای توانایی ایستادگی در برابر مقاومت اسلامی را ندارد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عفیف نابلسی امام جمعه صیدای لبنان در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مجتمع حضرت زهرا (س) برگزار شد، گفت: تلاش ها برای ضربه زدن به مقاومت یک مساله جدید نیست و مقاومت به شیوه های گوناگون تعرض عادت کرده و در همه این مواضع با صلابت و قدرت بیشتری خارج شده است.

وی افزود: در این مرحله نیز شاهد تحریم مالی آمریکا علیه مقاومت و همه حامیان آن هستیم و رژیم صهیونیستی نیز بر تجاوز خود به لبنان افزوده است. هجمه سیاسی و رسانه های داخلی و خارجی علیه مقاومت نیز ادامه دارد اما مقاومت هیچ تأثیری از این فشارها نمی گیرد.

آیت الله نابلسی تصریح کرد: به صراحت و قدرت اعلام می کنیم که هیچ فشاری علیه مقاومت، خاموش کردن صدای رسانه های وابسته به مقاومت، آغاز جنگ فرسایشی علیه مقاومت و جنگ نظامی علیه مقاومت از سوی دشمن صهیونیستی نمی تواند اراده و شکوه مقاومت را مخدوش سازد.

امام جمعه صیدا ادامه داد: مقاومت در گذشته نیز با شرایط سخت تری قرار داشت، خزینه مالی آن نیز از دارایی امروز کمتر بود و بدون اینکه سلاح کنونی را داشته باشد در برابر رژیم صهیونیستی ایستاد و در سال های ۱۹۸۲، ۱۹۹۳، ۱۹۹۶ و ۲۰۰۶ در جنگ با دشمن پیروز از میدان خارج شد.

وی با اشاره به توطئه برخی کشورهای عربی علیه حزب الله، اظهار داشت: مقاومت علاوه بر این مسائل، با هجمه مذهبی و فشار سیاسی و رسانه ای و اجتماعی و همچنین هجمه تکفیری ها و ائمه فتنه و تهدید به جنگ داخلی مواجه بود، لکن همچنان باقی مانده و در حال پیشرفت در زمینه های مختلف به ویژه دفاع از ملت و کشور لبنان است و توطئه ها برای تجزیه منطقه و به فراموشی سپردن مساله فلسطین بی نتیجه می ماند.