نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا گفت که نیروهای آمریکایی در جریان تجاوز سال ۲۰۰۳ میلادی به عراق، میلیون ها دلار اموال دولتی را سرقت کرده اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم دونالد ترامپ در سخنان خود به مناسبت دویست و چهل و یمکن سالروز تاسیس ارتش آمریکا گفت: عراق مثل جهنم در آتش می سوخت. چه خبر از آوردن صندوق های پول…میلیون ها و میلیون ها دلار..چطور تحویل شدند؟

ترامپ بر لزوم معرفی آن دسته از نظامیان آمریکایی که این ماموریت را برعهده داشتند، تاکید کرد و گفت: فکر می کنم که آنها هم اکنون بسیار خوب زندگی می کنند؛ طرف نظر از اینکه چه کسانی هستند.

به نظر می رسد که ترامپ در سخنان خود به پول هایی اشاره می کرد که در اختیار ارتش آمریکا بود و واشنگتن آن را برای پروژه های بازسازی عراق اختصاص داده بود که با موارد فساد و رشوه و اختلاس همراه بود.

گزارش مرکز نظارت سلامت عمومی در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۱۱۵ افسر و نظامی آمریکایی را به خاطر سرقت و رشوه و بستن قراردادهای جعلی در جریان حضورشان در عراق و افغانستان محکوم کرد که ارزش آنها به حدود ۵۲ میلیون دلار می رسید.