امام جمعه بیروت، انفجارهای تروریستی در آمریکا و فرانسه را به شدت محکوم کرد و نسبت به سوء استفاده از این حوادث برای توهین به اسلام و مسلمانان هشدار داد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید علی فضل الله امام جمعه بیروت در خطبه نماز جمعه که در مسجد امامین حسنین (ع) منطقه حاره حریک برگزار شد، انفجار تروریستی یکشنبه در منطقه فردان را به شدت محکوم کرد و گفت: این انفجارها در حالی رخ داد که سفارتخانه های خارجی از شهروندان خود خواسته بودند به برخی مناطق نروند و مسؤولان امنیتی و سیاستمداران نیز سخنان مشابهی بر زبان جاری ساخته بودند. این مسائل سبب نگرانی شهروندان شده و یاد و خاطره انفجارهای گذشته را تکرار کرده است.

وی درباره تحریم های مالی آمریکا علیه بانک های لبنانی افزود: هیچ کس حق ندارد از تحریم ها برای رسیدن به اهداف خود سوء استفاده کند. این موضوع باید با گفت وگو جدی حل شود و نباید اجازه دهیم بر اقتصاد کشور تأثیر بگذارد.

فضل الله نسبت به سوء استفاده از انفجارهای تروریستی در آمریکا و فرانسه برای گسترش اسلام هراسی هشدار داد و تصریح کرد: این انفجارها را به شدت محکوم می کنیم اما نباید از این انفجارها برای توهین به اسلام و مسلمانان استفاده شود.

این روحانی لبنانی ادامه داد که دین اسلام با جنایت تروریست ها کاملا مخالف است و سیاست های ظالمانه غرب نمی تواند توجیهی برای چنین اقداماتی باشد چرا که با ارزش ها و مبانی اسلام به شدت مغایرت دارد.

وی درباره انتخاب اسرائیل به عنوان رییس کمیته مبارزه با تروریسم سازمان‌ ملل گفت: این رژیم با قوانین بین المللی مخالفت کرده و همه تصمیم های این سازمان درباره فلسطین را بی اعتبار می داند. انتخاب رژیم صبهیونیستی به معنای توهین بزرگ به مصداقیت سازمان ملل و نقش آن در صلح و امنیت و عدالت در جهان به شمار می آید.

فضل الله در بخش پایانی خطبه های نماز جمعه به توقیف فعالیت جمعیت الوفاق اسلامی بحرین اشاره کرد و افزود: توقیف چندین جمعیت و بازداشت چند تن از حقوقدانان و معارضان سیاسی از سوی آل خلیفه به گسترش بحران منجر شده و فرصت گفت وگو میان معارضان و نظام را از بین می برد.