وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای آزاد سازی شهر فلوجه عراق توسط نیروهای ارتش این کشور را به مردم و دولت عراق تبریک گفت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای پیروزی ارتش عراق در آزادسازی شهر فلوجه در استان الانبار را به بغداد تبریک گفت و آن را گامی در راستای نابود کردن تروریسم در عراق، سوریه و منطقه دانست.

بر اساس این گزارش در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: سوریه به دولت، مردم و ارتش عراق به دلیل پیروزی در آزادسازی شهر فلوجه و خارج کردن کنترل آن از تروریست های داعش تبریک می گوید و این اقدام را گامی در مسیر نابودی این گروه تروریستی و امثال آن در سوریه، عراق و منطقه می داند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: این دستاورد بزرگ به لطف اقدامات قهرمانانه و جان فشانی های ارتش شجاع عراق و نیروهای مردمی این کشور برای متوقف کردن اقدامات وحشیانه این گروه تروریستی علیه مردم عراق حاصل شد.

در پایان این بیانیه افزوده شده است: سوریه جنگ علیه تروریسم را در مرزهای دو کشور یکسان می داند و تاکید می کند که برای همکاری در بالاترین سطح به منظور مبارزه با تروریسم آماده است.

شایان ذکر است روز جمعه نیروهای ارتش عراق و حشد الشعبی موفق شدند با آزادسازی شهر فلوجه، پرچم این کشور را بر فراز ساختمان فرمانداری این شهر به اهتزاز درآورند.