سمنان – مردم شهید پرور و انقلابی استان سمنان یکبار دیگر در شب پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با فریاد الله اکبر، یکبار دیگر حماسه و شور انقلابی خود را به رخ جهانیان کشیدند.

به گزارش پرس شیعه، دیار قومس از شرقی ترین شهرستان تا غربی ترین نقاط و از شمالی ترین روستا تا دل دشت کویر شامگاه ۲۱ بهمن همصدا با ملت قهرمان ایران زمین و مسلمانان جهان ندای الله اکبر را به یاد شامگاه فجر انقلاب اسلامی در بیست و یکمین روز از بهمن ۵۷، فریاد زدند تا بار دیگر به جهانیان بگویند این ملت همیشه بیدار و ولایی، پشتیبان انقلابشان هستند.

امروز استان سمنان سراسر شور است و عشق، سراسر حماسه است و حضور حضوری از جنس نور برای مردمی که دل هایشان به گرمی کویر و به پاکی آسمان دیارشان است تا بار دیگر در شامگاه بیست و یکم بهمن ماه ۹۴، با آرمان های امام راحل(ره) تجدید بیعت و به مقام معظم رهبری لبیک بگویند.

۲۲ بهمن سالروز فخر و فجر برای ملت ایران

نماینده ولی فقیه در استان سمنان طی پیامی ضمن گرامیداشت سالروز حماسه فجر انقلاب اسلامی، گفت: یوم الله ۲۲ بهمن سالروز فخر و فجر برای ملتی است که به رهبری بزرگمرد تاریخ ایران اسلامی امام خمینی(ره) بر رژیم تاریکی و ستم فائق آمده و سپیدی صبح را برای خویش به ارمغان آوردند.

آیت الله سیدمحمد شاهچراغی همچنین بیان داشت: بصیرت ملت و رهبری داهیانه حضرت امام خمینی(ره) همواره دشمنان را در دستیابی به اهدافشان ناکام گذاشته و امروز نیز هدایت‌های روشنگرانه، مقتدر و با بینش عمیق مقام معظم رهبری سبب شده تا کشور به رتبه‌های بالایی در همه شاخصه‌ها دست یابد.

وی ادامه می دهد: ایران اسلامی این مدارج عالی را مدیون خون شهدای گرانقدر است که خون پاک خود را برای آبیاری نهال آن روزها و درخت پربار امروز انقلاب اسلامی نثار کردند و اکنون برما است تا قدر این مجاهدت ها را در عمل بدانیم.

۲۲ بهمن سالروز پیروزی جندالله بر جندالشیطان

استاندار سمنان نیز به مناسبت فرارسیدن فجر انقلاب اسلامی، طی پیامی ضمن دعوت از مردم ولایی استان برای حضور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، گفت: این روز یادآور پیروزی و غلبه جندالله بر جنود شیطان و مقطع رهایی ملت ایران با ایمان به خداوند بزرگ و رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) از یوغ رژیم ستمشاهی وابسته به استکبار جهانی است.

در بخش دیگری از پیام محمد رضا خباز می خوانیم: نهال پربرکت انقلاب ۳۷ سال پیش با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی به بار نشست و منشأ اثرات، خیرات و برکات عظیم مادی و معنوی در عرصه های مختلف داخلی و خارجی شد و امروز به برکت نظام مقدس و خون شهیدان گرانقدر و در راستای منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و پیگیری ها و تلاش های مجدانه دولت تدبیر و امید و تیم مذاکره کننده، دستاوردها و توفیقات بزرگی در به سرانجام رساندن برجام و مذاکرات هسته ای نصیب ملت سرافراز ایران شده که مایه افتخار و سربلندی ایران اسلامی است.

وی ادامه می دهد: بی شک مردم متدین و حماسه آفرین این مرز و بوم، بویژه مردم شریف استان سمنان در طول تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی با مشارکت تحسین برانگیز خود همواره در صحنه های مختلف افتخار آفریدند و انشاءالله حضور پرشکوه امت سلحشور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و مشارکت حداکثری در انتخابات هفتم اسفند امسال، باعث شادی دوستان انقلاب و یأس و ناامیدی دشمنان و خلق حماسه ای دیگر خواهد شد.

خباز در پایان پیام خود آورده است: لذا از مردم خوب، آگاه و همیشه در صحنه استان سمنان دعوت می شود همگام با دیگر نقاط ایران اسلامی در روز ۲۲ بهمن به صحنه آمده و ضمن تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل، شهدای گرانقدر و منویات مقام معظم رهبری برگ زرین دیگری در کارنامه سراسر درخشان خود به ثبت رسانند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن عزت ایران را تضمین می کند

امام جمعه مهدیشهر نیز ضمن دعوت از عموم مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: حضور همیشگی مردم در صحنه، عزت و اقتدار برای ایران اسلامی به همراه داشته و از ویژگی های مهم انقلاب ما است.

حجت الاسلام محمد بارانی بیان داشت: یکی از ویژگی های انقلاب اسلامی حضور به موقع مردم در صحنه های تاریخی مختلف انقلاب بوده است و همین موضوع توانسته توطئه های دشمن را در طول این ۳۷ سال خنثی کند از سوی دیگر اقتدار و عزت ایران اسلامی در گرو حضور مردم در صحنه است و پس از برجام دشمنان قصد نفوذ در کشور را دارند و حضور به موقع مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن می تواند این توطئه ها را خنثی کند.

وی با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن روز تجدید بیعت و یادآوری ۳۷ سال تاریخ انقلاب است، اظهار داشت: کار بزرگی انجام شده و این کار بزرگ دنیا را تکان داد و در جهان عزتی بزرگ آفرید و حضور مردم می تواند علاوه بر این دستاوردها بر دو انتخابات اسفند ۹۴ نیز موثر باشد از سوی دیگر حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن می تواند یک بار دیگر عزت و اقتدار ایران را در جهان تضمین کند.

۲۲ بهمن ماندگار ترین روز در تاریخ ایران

امام جمعه میامی نیز در پیامی به مناسبت ۲۲ بهمن ماه، سالروز خلق حماسه و شور، نوشت: این یوم الله از مهم‌ترین و ماندگارترین ایام تاریخ پربرکت انقلاب اسلامی ایران است که توانست رژیم ستم‌شاهی را برای همیشه به زباله‌دان تاریخ بسپارد لذا این ایام یادآور معمار بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است که با انقلاب پرشکوه اسلامی بارقه امید را در دل ستم دیدگان جهان به وجود آمد همچنین باید دانست که امروز انقلاب اسلامی به الگویی بی‌بدیل در جهان تبدیل‌شده و با صدور پیام‌ها و آرمان‌های بزرگ امام راحل(ره) به سراسر دنیا موجب شده تا مردم دنیا در برابر نظام ظلم و ستم بایستند.

حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در ادامه پیام خود ادامه داد: اتکا مردم در سال ۵۷ به خداوند متعال و ایستادگی در برابر رژیم شاهنشاهی و استکبار، تبعیت از ولایت‌فقیه و دفاع از ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی از مهم‌ترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بود.

وی نوشت: ملت همیشه درصحنه ایران و به‌ویژه شهرستان میامی با گرامیداشت یادوخاطره امام (ره) و شهیدان ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بزرگ آنان رمز پیروزی و سربلندی خود را در اطلاعت از ولایت‌فقیه دانسته و با حضور خود در راهپیمایی بزرگ از جمله یوم‌الله ۲۲ بهمن وفاداری خود را به انقلاب و امام به ظهور خواهند نشاند پس بار دیگر ملت خروشان ایران با حضور در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن انزجار خود از مستکبران جهان را اعلام کرده و حماسه وحدت‌آفرین خود را به دنیان نشان خواهد داد همچنین این‌جانب از ملت همیشه درصحنه شهرستان میامی که بارها عشق وارادات خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ثابت کرده‌اند می‌خواهم تا بار دیگر با حضور پرشکوه خود در این راهپیمایی، دشمنان قسم‌خورده انقلاب و اسلام را ناامید کنند.

حضور ملت ایران تیری به قلب دشمنان است

معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود نیز ضمن گرامیداشت سالروز فجر انقلاب اسلامی، گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن مایه درخشش چند باره ملت ایران در دنیا است چرا که همه چشم ها به این راهپیمایی و انتخابات هفتم اسفند دوخته شده است.

سید محمدرضا هاشمی در ادامه بیان داشت: حضور یکپارچه مردم در آئین دهه فجر قدردانی از همان برکاتی است که ما را در زمره امن ترین کشورهای جهان قرار داده است پس باید بدانیم که یکی از راه های این قدردانی، حضور پرشور در حماسه ۲۲ بهمن ماه و راهپیمایی آن روز تاریخی است چرا که ما معتقدیم هر شعار در راهپیمایی ۲۲ بهمن خاری به چشم دشمنان اسلام و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی و هر رای در انتخابات، تیری به قلب آنها خواهد بود.

وی همچنین گفت: باید قدردان مجاهدت های شهدای گرانقدر بود چرا که اگر خون پاک این عزیزان و رهبری داهیانه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری نبود، این دستاوردهای برایمان مقدور نمی شد.

۲۲ بهمن در تاریخ ایران ماندگار است

امام جمعه شاهرود نیز ضمن بیان اینکه روزها و دهه های بسیاری در تاریخ ایران اسلامی ماندگار شده اند، گفت: دهه فجر نیز از آن دست روزهایی بود که برای تاریخ سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و دینی کشورمان بسیار سرنوشت ساز و در خور اهمیت است لذا باید با همه توان در برگزاری مراسم ویژه گرامیداشت این روزها بکوشیم.

حجت الاسلام محمود ترابی با بیان اینکه انقلاب اسلامی رخدادی ویژه بود و ما می خواهیم این ویژه بودن در تاریخ کشورمان ثبت و ضبط شود، ابراز داشت: باید شکرگذار نعمات الهی بود و انقلاب اسلامی ما به برکت خون شهدا، رهبری های امام راحل(ره)، ولایت فقیه و حضور مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی، خود نوعی نعمت از جانب خداوند متعال بر مردم این دیار بود.

وی افزود: این ماندگاری و ویژه بودن انقلاب اسلامی است که خشم دشمنان را برانگیخته و در عین حال چشم امید همه آزادی خواهان جهان را به خود معطوف ساخته است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، دشمنی دشمنان اسلام، امروزه با اصل انقلاب اسلامی و هراس از اشاعه آن در بین ملت های آزادیخواه جهان است وگرنه این دشمنان هر روز مقوله ای را برای جنگ رسانه ای علیه ایران اسلامی به وجود می آوردند چرا که نگران نفوذ انقلاب اسلامی در دل های مردم همه جهان هستند.

ملت ایران زیر بار سلطه نمی رود

فرماندار سمنان نیز با دعوت از ملت غیور و انقلابی شهرستان برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: حضور مقتدرانه و با شکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات هفتم اسفند یک بار دیگر ثابت خواهد کرد که مردم ایران زیر بار سلطه گران نخواهند رفت.

سیدعباس دانایی بیان داشت: حضور جدی و پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به منزله قدردانی از خون و زحمات شهدا و امام شهداء و نیز مایوس شدن دشمن از اهداف سلطه جویانه اش است.

وی ادامه داد: یوم الله ۲۲ بهمن یادآور حماسه بزرگ، تاریخ ساز و روز تبلور شکوه و ایثار ملت شریف، سرافراز و انقلابی جمهوری اسلامی ایران است و ملت آگاه، هوشیار و مومن ایران اسلامی یک بار دیگر با حضور پرشور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن که مظهر اتحاد و انسجام ملی و نشان دهنده دلبستگی مردم به نظام اسلامی است، مشت های محکم و گره خورده خود را بر دهان اسکتبار جهانی کوبیده و حماس های دیگر را رقم خواهند زد.

ملت سرافراز ایران پشتیبان ولایت هستند

فرماندار میامی نیز طی یادداشتی ضمن دعوت از عموم مردم این شهرستان برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، نوشت: ایام‌الله دهه فجر، یادآور شکوه و سرافرازی ملت بزرگ ایران است که با رهبری معمار بزرگ انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره)، طومار ۲۵۰۰ ساله رژیم شاهنشاهی را درهم پیچید همچنین پیروزی انقلاب اسلامی، طلیعه پیشرفت و توسعه در تمام عرصه‌ها بود و درکنار موفقیت‌های علمی دانشمندان در همه حوزه‌ها، مرزهای علمی را درنوردید و به جایگاه رفیعی دست‌یافت.

احمد قاضی در ادامه آورده است: عظمت انقلاب اسلامی امروز برکسی پوشیده نیست و انقلاب اسلامی به‌عنوان مهم‌ترین و موثرترین کشور در حل مسائل خاورمیانه از دستاوردهای و برکات پیروزی انقلاب اسلامی بوده است امسال نیز در سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر سیل خروشان ملت مسلمان ایران به‌ویژه مردم همیشه درصحنه شهرستان میامی، در لبیک به ندای رهبر انقلاب اسلامی و آرمان های بزرگ امام راحل(ره) به خیابان‌ها آمده و پایبندی خود را به انقلاب، امام و خون شهیدان به عرصه ظهور خواهند رساند.

وی ادامه داد: امروز به مبارکی سالروز آن ایام مبارک که با دو رویداد مهم دیگر در کشور عزیزمان تقارن پیداکرده و در شرایط جدید پس از برجام که حاصل رهنمودهای رهبری معظم، تدبیر و دور اندیشی و تلاش دولت محترم تدبیروامید و تلاش تیم هسته ای و دیپلماسی با دانش و متعهد بوده است، دو انتخابات مهم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را در هفتم اسفند پیش رو داریم. بی تردید یکی از آرمان های بنیانگزارجمهوری اسلامی و مردم، تعیین سرنوشت جامعه بدست مردم بوده و امروز شاهد تجلی این آرمان جاوید در اراده مردم هستیم.

مردم حافظان انقلاب هستند

امام جمعه دامغان نیز با بیان اینکه مردم حافظ انقلاب اصلی هستند و هر ساله در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن با حضور خود بر آرمان های اولیه انقلاب که شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود، پای فشاری می کنند.

حجت الاسلام سید محمد حسینیان با تأکید بر اینکه انقلاب و نظام اسلامی را مدیون خون شهداء، امام راحل(ره) و ولایت فقیه هستیم، بیان داشت: با تحقق انقلاب اسلامی نه تنها طاغوت و ستم در ایران به زباله دان تاریخ فرستاده شد بلکه سرآغازی برای بیداری ملت های زیر ستم را نیز فراهم آورد تا از ستم بیرون آیند و بر ریشه طاغوت و استکبار تبر بزنند.

وی به توطئه های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا اشاره کرد و افزود: آنچه را که ابر قدرت های دنیا در طول سال ها و ماه ها در اتاق های فکر خود طراحی می کنند، مقام معظم رهبری با یک جمله و فرمان طومارش را در هم می پیچد و این عشق مردم به ولایت فقیه است که دشمنان را تا مدت ها گیج و مبهوت نگه می دارد.

۲۲ بهمن امتحانی بزرگ برای ملت ایران است

امام جمعه گرمسار نیز طی پیامی با دعوت از مردم شریف این شهرستان برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: با توجه به اینکه در آستانه امتحان بزرگ انتخابات قرار گرفته ایم و ایام حساسی را پشت سرمی گذاریم حضور پرشور و حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و پای صندوق های رأی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد.

سیدعلی مهدی نژاد با اشاره به اینکه مردم ولایتمدار ایران اسلامی به ویژه استان سمنان و دیار گرمسار همیشه در بزنگاه های تاریخ انقلاب اسلامی حاضر بوده و آغازگر حماسه های سرنوشت ساز بوده اند لذا از امت اسلامی می خواهم بار دیگر با حضور حماسی خود در راه پیمایی ۲۲ بهمن در کنار تجدید میثاق با شهداء و آرمان های امام خمینی (ره)، به ندای مقام معظم رهبری لبیک دوباره گفته و شعور سیاسی خود را بار دیگر به نمایش گذارند.