هر ساله مراسمی با عنوان گزارش سالیانه از فعالیت‌ ها و آثار مؤسسه فرهنگی علمی فرهنگی دارالحدیث در نیمه ماه مبارک رمضان برگزار می شود که مراسم امسال با رونمایی از ۶۰ اثر ترویجی و بین المللی همراه است.

به گزارش پرس شیعه؛ نشست خبری رو نمایی از آثار ترویجی و بین المللی مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث امروز با حضور معاون فرهنگی هنری، مدیر بخش بین الملل و ترجمه و مسؤول سایت پیامبر مهربانی دارالحدیث در سالن جلسات این مؤسسه برگزار شد.

حجت الاسلام محمدتقی سبحانی نیا اظهار داشت: مؤسسه دارالحدیث هر ساله مراسمی در نیمه ماه مبارک رمضان که مصادف با میلاد امام حسن مجتبی (ع) است، برگزار می کند؛ این مراسم با حضور آیت الله ری شهری، دانشجویان، محققان، کارکنان دانشگاه و مؤسسه دارالحدیث برگزار می شود.

معاون فرهنگی هنری مؤسسه دارالحدیث بیان داشت: مراسم سال جاری ویژگی خاصی نسبت به سال های گذشته دارد، چرا که در این مراسم از محصولات قابل توجه بین المللی و پژوهشی رونمایی می شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه قرآن و حدیث ابراز کرد: در مجموع ۶۰ اثر مکتوب و محتوایی، یک مجله و دو سایت در این مراسم رو نمایی خواهد شد؛ ۳۵ اثر مکتوب ترجمه شده و ۲۵ اثر دیگر به زبان فارسی برای رده های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به چاپ رسیده است.

وی افزود: این مراسم در روز سه شنبه یکم تیرماه مصادف با پانزدهم رمضان و میلاد امام حسن مجتبی(ع)، از ساعت ۱۸ در سالن آمفی تئاتر علامه مجلسی مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام ابوالفضل صبوری درباره سایت پیامبر مهربانی توضیح داد: این سایت به زبان انگلیسی و برای مسلمانان و دیگر علاقه مندان به اسلام با موضوع زندگی نامه، سیره، احادیث، شبهات و مطالب مربوط به پیامبر اکرم(ص) طراحی شده است و امید است که مرجعی برای محققان در این زمینه باشد.