نخستین نمایشگاه قرآنی «سوره» با موضوع «سبک زندگی قرآنی»، با همکاری خانه فرهنگ کشورمان در مزار شریف برپا شد.

به گزارش پرس شیعه؛ نخستین نمایشگاه قرآنی سوره با موضوع «سبک زندگی قرآنی» از سوی بنیاد فرهنگی راه تقوا و با همکاری خانه فرهنگ ایران، ۲۶ خردادماه در پارک تفریحی آریانای شهر مزار شریف افتتاح شد و به مدت هفت شب ادامه دارد.

آیین افتتاحیه این نمایشگاه با حضور محمود دانشجو، رییس حج اوقاف ولایت بلخ، محمد صالح خلیق، رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ و مسؤول خانه فرهنگ ایران در مزار شریف، جمعی از چهره‌های فرهنگی و قرآنی و همچنین، عبد الکبیر حیدری، قاری بین‌المللی افغانستان برگزار شد.

این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز شد، سپس قدسی، مسؤول دارالقرآن راه تقوا در مزار شریف ضمن خیرمقدم به مدعوین، به اهداف برپایی این رویداد فرهنگی اشاره و تصریح کرد: این نمایشگاه با هدف رشد برنامه‌های قرآنی و الگوبرداری از قرآن کریم برای زندگی و همچنین اجرای دستورات قرآنی در راستای رسیدن به یک جامعه فرهیخته و اسلامی برپا شد.

محمد صالح خلیق، رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ طی سخنانی با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان، ماه بخشش و مغفرت است پس با بخشش دیگران، خود را آماده بخشش خداوند متعال کنیم.

پس از آن عبد الکبیر حیدری، قاری بین‌المللی افغانستان به قرائت قرآن کریم پرداخت و مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

بنابر اعلام این خبر، در این نمایشگاه، غرفه‌های ویژه دارالقرآن‌ها و مراکز فرهنگی شهر مزار شریف در نظر گرفته شده بود که دارالقرآن‌های راه تقوا، دفتر فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان مزار شریف، دارالقرآن روضه شریف، دارالقرآن حسنیه، حوزه علمیه ثقلین و مؤسسه انتشاراتی افق فردا از آن جمله است.

گفتنی است، در حاشیه برپایی این نمایشگاه که به مدت ۷ شب متوالی دایر است، محافل انس با قرآن کریم با حضور قاریان ممتاز برگزار می‌شود.