تاکید حماس بر مسئولیت جنبش فتح در شکست مذاکرات دو طرف در دوحه و دیدار «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر از تحولات عرصه فلسطین است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از فلسطین الیوم، حماس جنبش فتح را به شکست مذاکرات دوحه متهم کرد. حماس اعلام کرد جنبش فتح از توافقات انجام شده در دیدارهای گذشته دو طرف در دوحه پایتخت قطر عقب نشینی کرده است.

«سامی ابوزهری» سخنگوی رسمی حماس اعلام کرد که هیات جنبش فتح به دیدارهای دو طرف ادامه نداده و در جلسه دوم از این مذاکرات کناره گیری کرده است.

ابوزهری تاکید کرد که جنبش فتح از حل پرونده کارمندان و توافق برای ازسرگیری فعالیت مجلس قانونگذاری فلسطین عقب نشینی کرده و بر تحمیل برنامه های سیاسی خود در هرگونه تشکیل دولت وحدت ملی در آینده پافشاری کرده است.

سخنگوی حماس رهبران جنبش فتح را مسئول شکست مذاکرات دوحه دانست و تاکید کرد که جنبش فتح برای تحقق آشتی ملی، اراده سیاسی ندارد و سعی بر دور کردن حماس از عرصه سیاسی دارد.

از سوی دیگر «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز شنبه با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در دوحه دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در این دیدار روابط دو جانبه و همچنین شماری از موضوعات و تحولات منطقه ای و بین المللی به ویژه تحولات فلسطین را مورد بحث و بررسی قرار دادند.