پس از اظهارات وزیر خارجه آلمان در انتقاد از اقدامات ضد روسی ناتو، صدر اعظم سابق این کشور نیز اعلام کرد که با مسابقه تسلیحاتی نمی توان اختلافات موجود میان روسیه و ناتو را حل کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، «گرهارد شرودر» صدر اعظم سابق آلمان، اعلام کرد ناتو در عملیات خود باید جانب احتیاط را رعایت کند تا دور جدید مسابقه تسلیحاتی با روسیه آغاز نشود.

شرودر در مصاحبه ای با روزنامه آلمانی زوددویچه زایتونگ در واکنش به تصمیم ناتو مبنی بر اعزام چهار هزار نیروی نظامی به لهستان و کشورهای حوزه دریای بالتیک گفت: ما باید جانب احتیاط را رعایت کنیم تا دور جدید مسابقه تسلیحاتی آغاز نشود زیرا این راه به هیچ نحوی منجر به رفع اختلافات و عادی شدن روابط میان ناتو و روسیه نخواهد شد.

صدر اعظم سابق آلمان بر ضرورت انجام اقداماتی به استقبال روسیه از سوی ناتو تاکید کرد و افزود: این عقیده که بعضی ها در مسکو برنامه ای برای تجاوز نظامی به این و یا آن کشور ناتویی در سر می پرورانند، کاملا ساختگی است و تطابقی با واقعیت ندارد.

شرودر همچنین خواستار لغو تحریم ها علیه روسیه شد و تصریح کرد: آلمان باید کاری انجام دهد تا امتیازات خود را به عنوان همکار سیاسی و اقتصادی روسیه از دست ندهد.