فرمایشات امروز رهبر معظم انقلاب درباره یوم‌الله ۲۲ بهمن، لزوم عدم اعتماد به غرب و شعار مرگ بر آمریکا در رسانه‌های خارجی با بازتاب وسیعی مواجه بود.

به گزارش پرس شیعه، به مناسبت سالروز بیعت تاریخی همافران ارتش با حضرت امام خمینی رحمهالله‌علیه در نوزدهم بهمن‌ماه سال ۱۳۵۷، فرماندهان، خلبانان و جمعی از اعضای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز جمعه ۱۹ بهمن با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند:  رژیم آمریکا تجسم شرارت و خشونت است؛ بحران‌ساز و جنگ‌آفرین است. [همواره] و نه‌فقط امروز، حیات رژیم آمریکا به این بوده که برای کسب منافع خودشان دست‌اندازی کنند. آمریکا مظهر شرارت است، آن‌وقت گله می‌کنند که چرا می‌گویید مرگ بر آمریکا. اولاً به حضرات آمریکایی بگویم: مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو. یعنی مرگ بر سرمداران آمریکا که در این دوره این افراد هستند. مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر شما عده‌ معدودی که این کشور را اداره می‌کنید؛ ما با ملت آمریکا کاری نداریم.

ایشان در ادامه تصریح کردند: ثانیاً تا وقتی که آمریکا خباثت و رذالت دارد، این مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد. این روزها صحبت از اروپایی‌ها و پیشنهادهای آن‌ها است. من توصیه‌ام این است که به این‌ها هم مثل آمریکا اعتماد نکنند.

فرمایشات امروز مقام معظم رهبری در رسانه های خارجی بازتاب گسترده ای داشت.

خبرگزاری رویترز در تیتر خبر خود در این خصوص نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که مرگ بر آمریکا؛ مرگ بر ترامپ است نه ملت آمریکا.

خامنه ای در این خصوص اعلام کرد: به اروپائی ها نیز همانند آمریکائی ها نمی توان اعتماد کرد. نمی گویم که با آن ها ارتباطی نداریم؛ بلکه موضوع به مسأله اعتماد برمی گردد.

خبرگزاری راشاتودی نیز درباره فرمایشات ایشان با انتشار خبری فوری نوشت: رهبر ایران در سخنان امروز گفت که مرگ بر آمریکا؛ مرگ بر ترامپ و بولتون (جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید) و پمپئو (مایک پمپئو وزیر خراجه آمریکا) است نه ملت آمریکا. وی در ادامه تصریح کرد که مادامیکه آمریکا خباثت و رذالت دارد، مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد.

ادامه دارد …