حجت الاسلام غفاری فر گفت: روحانیت در همه عرصه ها پیشتاز بوده است. نسبت به مطالباتی که از حوزه شد با توجه به سرمایه هایی که دارد نسبت به  گذشته‌ی خودش موفقیت آمیز کار کرد.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام غفاری فر با اشاره ورود انقلاب اسلامی به چهلمین سال پیروزی خود، در سخنانی اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمام دشمنان قسم خورده نظام به توطئه افکنی بر علیه جمهوری اسلامی پرداختند و تمام تلاش خود را برای براندازی این انقلاب اسلامی بکار گرفتند.

وی با اشاره به نقش حوزه های علمیه و روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم این نقش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: گاهی می خواهیم آرمانی نگاه کنیم، اگر با این نگاه بخواهیم بررسی کنیم، حوزه هم کار کرد و هم کار نکرد، یک روزی ما شخصیت هایی مثل شهید بهشتی و شهید مطهری و شهید باهنر تربیت کردیم ممکن است بگویم ما هم انسان هایی داریم از باهنر آن زمان باسواد تر هستند، این ملاک نیست ما بایستی باهنر امروز تربیت می کردیم.

مدیر گروه تبلیغ موسسه آموزش عالی امام رضا(ع)  ادامه داد: ممکن است امروز خیلی از دوستان ما سطح دانششان، بالاتر باشد ولی بهشتی امروز نیستند در این زمینه ما واقعا کم کار کردیم اما نسبت به مطالباتی که از حوزه شد با توجه به سرمایه هایی که دارد نسبت به  گذشته‌ی خودش موفقیت آمیز کار کرد.

حجت الاسلام غفاری فر با بیان اینکه در طول چهل سالی که از انقلاب اسلامی می گذرد روحانیت در همه عرصه ها پیشتاز بوده است، تصریح کرد: روحانیت در زمان جنگ مگر چند نیرو داشت ولی پنج هزار شهید دادیم.

وی با اشاره به اینکه البته انتقادهایی به عملکرد حوزه نیز وارد است، بیان کرد: البته بعضی ها نمی خواهند انتقادها را بپذیرند، ما می گوییم حوزه بیشتر از این می بایست کار کند و متحول شود، اشتباه نشود نقد ما متوجه انقلابیون و متوجه مراجع انقلابی حوزه نیست، نقد ما به کسانی  است که مقابل این مراجع حوزه ایستادند.

عضو هیئت علمی موسسه آموزش عالی امام رضا(ع) با بیان اینکه وقتی شما نظام ارزشی را عوض کنید ،جای ناکارآمدی و هدف ها و هنجارها تغییر پیدا می کند، اظهار کرد: از آنجایی که انقلاب ما عصاره اش در سه کلمه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است، لذا حوزه های علمیه به هر اندازه ای که در عملیاتی کردن، تعین بخشی و عینیت بخشیدن این سه شعار کار کند این حوزه می شود انقلابی و به هر اندازه از آن فاصله بگیرد حوزه انقلابی نخواهد بود.