مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی بیانیه ای برخورد بدور از درایت سیاسی اخیر دولت بحرین با مخالفین بخصوص با بزرگترین تشکل سیاسی آن کشور یعنی جمعیت وفاق ملی را بشدت محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ در این بیانیه تاکید شده است که رفتار اخیر و جنون آمیز حکام بحرین نه فقط به حل بحران آن کشور کمک نمی کند بلکه آنرا پیچیده تر می سازد و امنیت و ثبات کشور بحرین را به مخاطره می اندازد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند در قران کریم میفرماید :” ولا تحسبن الله غافلا عما یعمل الظالمون ” .

گمان مکنید که خداوند از اعمال ظالمین ناگاه است.

رفتار جنون آمیز حاکمان بحرین در برخورد با گروه‌های مخالف مسالمت آمیز این کشور و بخصوص جمعیت وفاق ملی و دبیر‌کل این جمعیت یعنی شیخ علی سلمان نه فقط نشان بی‌تدبیری و هوشیاری سیاسی بلکه نوعی جنون سیاسی است که اوضاع کشور را وخیم‌تر از قبل می‌سازد و ممکن است گروه‌های زیادی از جوانان مخالف، بعد از آن‌که از فعالیت‌های مسالمت آمیز خود مأیوس شده، دست به جنگ مسلحانه بزنند .

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از حاکمان بحرین می‌خواهد تا دست از این رفتار‌های قهرآمیز که بحرین را با خطر فروپاشی مواجه می‌سازد و امنیت و ثبات و وحدت ملی را به مخاطره می‌اندازد دست بردارد . از دولت بحرین می‌خواهیم تا رفتاری توأم با تدبیر و حکیمانه و عاقلانه با مخالفین خود بخصوص با بزرگترین تشکل سیاسی مخالف آن کشور یعنی جمعیت وفاق ملی و دبیر‌کل آن شیخ علی سلمان مجاهد و مقاوم داشته باشد .

از خداوند متعال خیر و صلاح ملت بحرین و پیروزی عاجل مجاهدین این کشور مظلوم را خواهانیم .