بیرجند- وزیر اطلاعات با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به عزت مسلمانان فکر می کند، گفت: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی جوانه امید را در دل دوستداران شکوفا و یأس را بر چهره دشمنان می پاشد.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام سید محمود علوی امروز در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در بیرجند خراسان جنوبی را سرزمین زهد و پارسایی، شهر عارفان و عالمان نام آور و برجسته دانست و اظهارکرد: خدا را شکر گذارم که به این بنده کوچک و خدمتگزار ناچیز این لطف را فرمود که سعادت حضور در جمع مردم بیرجند را داشته باشم.

وی با بیان اینکه بیرجند شهر وحدت و برادری مردم شیعه و سنی استان است، گفت: وحدت مردم این استان  نماد ارزشمند از عمل به رهنمودهای امام راحل است.

 وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما در ادامه حرکت فاطمه زهرا (س) است، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران ثمره نهضت فاطمه زهرا(س) است.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: در عمل مردم این خطه تمسک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در وحدت مذاهب اسلامی را نشان دادند.

علوی با اشاره به تأثیر نهضت فاطمی بر انقلاب اسلامی ادامه داد: غم و ناراحتی فاطمه زهرا(س) تنها محدود به از دست دادن پدر بزرگوار نبود بلکه مؤلفه های مهمتری مطرح بود.

وی با اشاره به اینکه عده ای موضوع فدک و برخی نرسیدن ریاست دنیوی به حضرت علی(ع) را علت غم حضرت زهرا(س) عنوان می کردند، افزود: این در حالی است که در منظر اهل بیت(ع)  موضوعات مادی و اقتصادی و نه ریاست دنیا حائز اهمیت نبود و رهبری را تنها در راستای احقاق حق مستضعفان خواهان بودند.

 انقلاب اسلامی امامت را زنده کرد

وزیراطلاعات با اشاره به برخی از جملات حضرت فاطمه(س) گفت: موضوعی که دختر پیامبر(ص) را رنج می داد مبهم شدن آینده جامعه اسلامی با تغییر مسیر امامت به خلافت بود.

علوی اظهار کرد: حضرت زهرا(س) معتقدند بودند این تغییر در نهایت آینده جامعه اسلامی را به سمت تفرقه و استبداد، بی تفاوتی مردم و عبور از احکام شرع می کشاند.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی امامت و فرهنگ امامت را به وسیله امام خمینی(ره) زنده کرد و خواست فاطمه زهرا(س) در این انقلاب محقق شد.

وزیراطلاعات ادامه داد: امام(ره) در شرایطی با ستم طاغوتیان به مقابله پرداخت که در ابتدای نهضت و سالهای ۴۱_۴۲ تنها بود و کسی انتظار یک قیام مهم و اساسی را نداشت.

علوی افزود: در آن سال ها رژیم شرط مسلمان بودن را برای انتخابات انجمن های ایالتی و ولایتی حذف کرده و برخی علما بعد از نهضت ملی شدن صنعت نفت توان کار سیاسی نداشتند.

وی گفت: در دانشگاه ها نیز نیروهای مؤمن و مذهبی بسیار کم بودند و حتی یک مکان مناسب برای اقامه نماز مسلمانان وجود نداشت.

علوی ادامه داد: اما امام(ره) در چنین شرایطی مبارزه را آغاز و خلاء رهبری را با ایجاد شورای مراجع پر کرد و از سمت دیگر به دانشجویان انگیزه مبارزه و تشکیل انجمن داد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) علما و بازاریان متدین را نیز وارد میدان کرد، افزود: امام (ره) می دانستند که مبارزه جز با قبول شهادت امکان پذیر نیست و از این جهت می فرمود من سینه خود را برای گلوله ها آماده کرده ام‌.

 تکیه امام (ره) تنها بر اسلام بود

وزیر اطلاعات با بیان اینکه در آن دوران کشورها و قیام ها یا به شوروی و یا به آمریکا وابسته بودند، گفت: امام خمینی(ره) در همان ابتدا مستقل شروع به مبارزه کردند و تکیه آنان تنها بر اسلام بود.

علوی اظهار کرد: امام (ره) در مبارزه خود هم پشتوانه خارجی شاه و دولت آمریکا و هم شخص شاه را مخاطب اعتراضات و مبارزه  قرار دادند و هیمنه آنان را شکست.

وی با بیان اینکه مرحله دوم مبارزه در سال های ۵۴،۵۵ به بعد بود، بیان کرد: در آن سال ها آمریکا، ایران را جزیره ثبات خود می دانست.

وزیر اطلاعات ادامه داد: اما قیام های مردمی که از ۱۹ دی شروع شده بود و شهرهای مختلف کشور را در برگرفت هیمنه رژیم را در هم شکست.

علوی با بیان اینکه قیام امام خمینی(ره) ریشه در مفاهیم قرآنی دارد، گفت: طبق مفاهیم قرآن مبارزه و پیروزی جز با تحمل سختی ها و مشکلات محقق نمی شود.

وی اظهار کرد: سایر انقلاب ها یا فاز سیاسی و یا نظامی دارد اما امام خمینی هیچگاه وارد مرحله و فاز نظامی نشد چون ارتش را از مردم و ملت می دانست.

وزیر اطلاعات بیان کرد: امام خمینی (ره) خود را از مردم و انقلاب را برای ملت می دانست و همین اعتقاد رمز استمرار انقلاب و نابودی توطئه های دشمن شد.

علوی ادامه داد: امام خمینی(ره) نیروهای مسلح را به هم پیوند داد و با ایجاد سپاه پاسداران از نیروهای مردمی در مسیر حراست از انقلاب استفاده کرد.

 حضور پرشور در راهپیمایی یاس بر چهره دشمنان می نشاند

وی بیان داشت: امروز ایران اسلامی در دنیا از عظمت و قدرت  و اقتداری برخوردار است که دشمنان در مقابل آن مات و مبهوت هستند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در این ۳۰ سال نیر مسیر امام(ره) را ادامه دادند و اکنون انقلاب اسلامی امید مردم مبارز بحرین،لبنان، عراق و سوریه شده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به عزت مسلمانان فکر می کند، گفت: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی جوانه های امید را در دل دوستداران شکوفا و یأس را بر چهره دشمنان و معاندان و در راس آن ترامپ ذلیل خواهد پاشید.

علوی اظهار کرد: با داشتن نعمت بزرگی چون نعمت ولایت و مردمی مقام و صبور و حاضر در صحنه انقلاب مسیر خود را دنبال می کند تا پرچم اسلام را به دست امام زمان(عج) برساند.