امام جمعه بروجرد گفت: زکات یکی از قوانین اسلام در راستای تحقق عدالت اجتماعی بوده و از راهکارهای خوب برای حل مشکلات مادی جامعه است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حسن ترابی عصر یکشنبه در نشست شورای زکات بروجرد گفت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است تا در کنار روزه داری و انجام فریضه نماز، دعا و نیایش به انفاق مال و کمک به نیازمندان بپردازیم.

وی افزود: در این ماه پر فضیلت که هر لحظه آن پر از الطاف الهی است خصوصا در این ایامی که مزین شده با ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) باید با برگزاری مراسم اکرام ایتام، پرداخت خمس و زکات و صدقه از برکات این میهمانی الهی بهره مند شویم.

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: با احیا نمودن زکات در جامعه باید فرهنگ محرومیت زدایی، برقراری عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی را نشان دهیم.

حجت الاسلام ترابی با اشاره به راهکارهای دین مبین اسلام برای اداره جامعه گفت: مدیران و کارگزاران نظام باید الگوهای کشورهای غربی را کنار گذاشته و توان اسلام و نظام سیاسی مبتنی بر اسلام را برای اداره جامعه باور کنند.

وی زکات را از راهکارهای خوب برای حل مشکلات مادی جامعه دانست و افزود: فرهنگ سازی در خصوص زکات لازم است تا مردم به وظیفه واجب و مستحب خود در این زمینه عمل کنند.

امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: خدمات خوبی با پرداخت زکات در حوزه عمرانی و کمک به محرومان در کشور ارائه شده است که در صورت افزایش پرداخت زکات واجب می توان بیشتر مشکلات جامعه را برطرف کرد.

حجت الاسلام ترابی عملکرد شورای زکات بروجرد را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: شهرستان بروجرد با ۶۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی و جمع آوری اقلام اربعه در بحث زکات رتبه نخست فرهنگ سازی زکات را در سطح استان کسب کرد.

وی افزود: مبالغ جمع آوری شده صرف امور عمرانی همچون ساخت مسجد و حسینیه، غسالخانه ها و مراکز دینی در روستاها میشود.

امام جمعه بروجرد اظهار داشت: ۴۰ درصد از زکات جمع آوری شده در روستاها صرف پروژهای عمرانی یاد شده و ۶۰ درصد در راستای کمک به فقرا و نیازمندان روستا هزینه خواهد شد.