حدود ۵۰ خرس قطبی وارد شهر اصلی یک مجمع الجزایر قطبی در شمال روسیه شده اند. آنها به خانه ها وساختمان ها وارد شده و همزمان ساکنان را ترسانده و شگفت زده کرده اند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از آسوشیتدپرس، متخصصان حیات وحش روسیه به یک مجمع الجزایر قطبی سرازیر شده اند تا شرایطی چالش برانگیز را حل کنند که ساکنان محلی را همزمان ترسانده و شگفت زده کرده است. طی روزهای گذشته چند خرس قطبی به مناطق پر جمعیت مسکونی وارد شده اند.

این نخستین باری نیست که خرس های قطبی وارد مجمع الجزایر Novaya Zemlya می شوند اما این بار تعدادشان بیشتر است. این مجمع الجزایر در شمال روسیه و در اقیانوس منجمد شمالی قرار دارند.

اکنون بیش از ۵۰ خرس قطبی در Belushya Guba رصد شده اند که مهمترین شهر مجمع الجزایر است. مقامات روسیه وضعیت اضطراری در این منطقه اعلام کردند زیرا طی روزهای گذشته خرس های قطبی وارد خانه ها و ساختمان ها شدند و سراغ انبوه زباله های خارج شهر رفتند.

به طور کلی خرس های قطبی روی یخ های دریا زندگی می کنند و فک های دریایی غذای اصلی آنها به شمار می رود. کاهش تعداد فک ها، کاهش میزان یخ ها در دریا و گرم شدن آب وهوای قطب، احتمالا سبب شده آنها وارد خشکی شوند.

 مقامات روسی راه حلی سریع و آنی برای حل این مشکل ندارند. یکی از اقدامات احتمالی جابه جا کردن زباله هایی است که خرس ها از آن تغذیه می کنند.

بیشتر بخوانید.....
کاربرد انرژیهای تجدیدپذیر پس از سیل/رودهای لرستان منبع تولید برق