مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌ های دفاع مقدس آذربایجان غربی با بیان اینکه ۱۰۰ هزار و ۳۸ نفر رزمنده از این استان ‌در دفاع مقدس هشت ساله حضور داشتند، گفت‌: ‌‌مردم این استان بیش از ۹ هزار شهید در آن دوران تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار سعید قربان نژاد ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی اظهار داشت: ۵۴ هزار سند مکتوب مرتبط با ایام دفاع مقدس در این استان وجود دارد که باید به نحو شایسته جمع‌آوری و ارائه شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی تصریح کرد: ۱۰۰ هزار و ۳۸ نفر رزمنده از این استان آذربایجان غربی در دفاع مقدس هشت ساله حضور داشتند و مردم این استان بیش از ۹ هزار شهید در آن دوران تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.

وی افزود: باید اَز فراموشی و تحریف تاریخ دفاع مقدس جلوگیری شود و در این مسیر نیازمند سند دارکردن ایثارگری‌های رزمندگان دفاع مقدس هستیم.

قربان نژاد گفت: هم اینک با اقدامات صورت گرفته از ۱۰ هزار سند موجود در حوزه دفاع مقدس در آذربایجان غربی به ۵۴ هزار سند مکتوب و ۲۸۰ فیلم رسیده‌ایم و همزمان کمیته‌های هفت‌گانه این بنیاد برای ترویج و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و معرفی یادمانها، یادگارها و دستاوردهای دفاع مقدس در استان تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: آذربایجان غربی در دوران دفاع مقدس و حتی پس از جنگ در مبارزه با ضد انقلاب و دشمنان خارجی و منافقین نقش پررنگی داشت و باید این ویژگی استان به خوبی برای جوانان تبیین شود.

در این جلسه قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی نیز با تجلیل از روحیه ایثار و شهادت مردم ایران در دوران ۸ سال دفاع مقدس اظهار داشت: لازم است با برگزاری یادواره‌های شهدا و آئین های بزرگداشت ایثارگران روحیه ایثار و شهادت روز به روز در جامعه تقویت شود و برای این کار احداث و تکمیل یادمان‌های شهدا در مناطق مختلف استان ضرورست و اعتبارات مورد نیاز نیز تامی می‌شود.