کشته شدن یک نظامی روس و ثبت سه مورد نقض آتش بس از سوی تروریست ها طی ۲۴ ساعت گذشته از تحولات سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه از کشته شدن یک نظامی خود در سوریه که مانع از حمله انتحاری به یک کاروان بشردوستانه در حومه حمص شده بود، خبر داد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این نظامی مانع از رسیدن خودروی بمب گذاری شده تحت هدایت عامل انتحاری به مکان توزیع کمک های بشردوستانه شده و با تیراندازی به سمت خودروی مذکور آن را متوقف کرد.

بر اساس این گزارش به هنگام انفجار این خودروی بمب گذاری شده جراحات شدیدی به نظامی روس وارد شد که در پی تلاش ناکام پزشکان در پایگاه حمیمیم، بر اثر شدت جراحات وارده کشته شد.

از سوی دیگر مرکز روسی نظارت بر روند آتش بس در سوریه اعلام کرد که تروریست های گروه موسوم به «جیش الاسلام» طی ۲۴ ساعت گذشته سه بار آتش بس در سوریه را نقض کردند.

این مرکز در بیانیه خود که در پایگاه وزارت دفاع روسیه منتشر شده است اعلام کرد که عناصر این گروه تروریستی نیروهای نظامی سوریه در حومه دمشق را مورد حمله خمپاره ای قرار دادند.

بر اساس این بیانیه گروه های تروریستی وابسته به جبهه النصره از تلاش برای ناکام گذاشتن آتش بس در سوریه دست برنداشته و تروریست های این گروه مناطق ارض الوطی در حومه لاذقیه، السلمیه در حومه حماه و مرج السلطان و البلالیه در حومه دمشق را بمباران کردند.

در حومه حلب نیز تروریست ها منطقه حندرات را با موشک انداز و خمپاره مورد حمله قرار داده و محلات الشیخ مقصود، صلاح الدین، الزهره و فرودگاه النیرب در شهر حلب را بمباران کردند.

مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه همچنین از انعقاد توافقنامه صلح در یکی از مناطق استان درعا خبر داده و به این ترتیب تعداد کلی مناطقی که به روند آتش بس در سوریه پیوسته اند به ۱۵۵ منطقه رسید.