رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در سخنانی ضمن قریب الوقوع خواندن آزاد سازی استان نینوا اعلام کرد: نقش مستشاری ایران در عراق تأثیر بسزایی در نابودی تکفیریها داشته است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه نیوز، سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در سخنانی اعلام کرد: آزادسازی استان نینوا و تسلط کامل ارتش بر آن قریب الوقوع است.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص تصریح کرد: آزادسازی این استان، جهانیان را غافلگیر خواهد کرد.

حکیم در ادامه اظهارات خود گفت: هماهنگی تنگاتنگ ارتش و نیروهای مردمی عراق در شهر فلوجه موجب فروپاشی کامل گروه تروریستی ـ تکفیری داعش شد.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق همچنین اعلام کرد: اکنون تمام چشم ها به استان نینوا به عنوان دومین استان بزرگ عراق دوخته شده است؛ جایی که تروریست‌های داعش آن را به عنوان پایتخت خود قرار داده اند.

حکیم در پاسخ به سؤالی پیرامون دیدگاهش در خصوص عملیات بزرگ آزادسازی فلوجه نیز اظهار داشت: عملیات آزادسازی شهر «فلوجه» یکی از بی‌نقص‌ترین عملیات‌های نظامی تاریخ عراق محسوب می شود.

وی در ادامه افزود: همزمان بودن عملیات های آزادسازی الرقه در سوریه و موصل در عراق مانع از نفوذ تکفیریها به هر دو کشور خواهد شد.

عمار حکیم اظهار داشت: تروریست های داعش به شیوه ای تاکتیکی می جنگند و به همین دلیل، نقش مستشاری ایران در عراق در نابودی تکفیریها بسیار مفید بوده است.