نهاوند – امام‌ جمعه نهاوند بابیان اینکه آدمی همیشه و در همه حال در معرض امتحانات الهی است، گفت: کمک به نیازمندان به خصوص افراد دربند انسان را از بلایا دور می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین عباسعلی مغیثی شامگاه یکشنبه در مراسم جشن نسیم مهر که در راستای حمایت از زندانیان بی‌بضاعت برگزار شد، گفت: انسان‌ها همیشه در مراحل امتحان قرار می‌گیرند و خوشا به حال کسانی که از این امتحان سربلند بیرون می‌آیند.

وی بابیان اینکه کمک به نیازمندان خصوصاً افراد دربند انسان را از بلایا دور می‌کند، گفت: در ماه رمضان علاوه بر طاعات، عبادات و مستحبات که ثواب بسیاری در پیشگاه خداوند متعال دارد باید به سایر مواردی که درآیات و روایات به آن‌ها اشاره‌شده نیز در صورت تمکن مالی توجه داشته باشیم.

امام‌جمعه نهاوند گفت: کمک‌های مالی برای کسانی که تمکن مالی دارند باعث اجر بیشتر و رضای بالاتر خداوند متعال می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مغیثی ضمن قدردانی از حضور و کمک خیرین در این مراسم‌ عنوان کرد: کمک‌هایی که در این ماه برای زندانیان و خانواده آن‌ها جمع‌آوری می شود سبب رضایت خداوند خواهد بود.

وی گفت: همچنان که زندانیان و خانواده‌های آن‌ها از برکات و اجر معنوی کار متمکنان برخوردار می‌شوند این افراد نیز به برکت همین کمک‌ها و بخشش‌هایی که درراه خدا انجام می دهند از بلایای موجود در دنیا و آخرالزمان مصون خواهند ماند و ثوابی دوچندان از اعمال این ماه نصیبشان می شود.