سرویس‌های امنیتی فلسطین در نوارغزه یک محموله کفش نظامی که سیستم‌های ردیابی مخفی در آن جاسازی شده بود را در گذرگاه تجاری «کرم ابوسالم» در جنوب غزه کشف و توقیف کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سرویس‌های امنیتی فلسطینی در نوارغزه از کشف و ضبط یک محموله کفش نظامی که سیستم‌های ردیابی مخفی در آن جاسازی شده بود، خبر دادند.

بر اساس این گزارش، این سرویس ها اعلام کردند که محموله فوق در گذرگاه تجاری کرم ابوسالم در جنوب غزه کشف و توقیف شده است.

یک منبع امنیتی که نخواست نامش فاش شود، تأکید کرد: این محموله کفش نظامی طی روزهای اخیر وارد گذرگاه کرم ابو سالم شده بود و قرار بود وارد نوارغزه شود اما سرویس‌های امنیتی فلسطینی در جریان بازرسی محموله، به جاسازی شدن سیستم‌های ردیابی مخفی در داخل این کفش‌ها پی برده و محموله را توقیف کردند.

منبع مذکور اشاره کرد که سرویس‌های امنیتی وابسته به وزارت کشور و امنیت فلسطین در غزه تحقیقات گسترده‌ای را برای پی بردن به چگونگی عمل کردن این سیستم‌ها انجام داده‌اند. این سیستم ردیابی در داخل کفش جاسازی شده بود.

به گفته این منبع، محموله کفش وارد شده به غزه، تا حدود زیادی شبیه کفش‌هایی است که مبارزان شاخه‌های نظامی گروه‌های مقاومت فلسطین در این باریکه از آن استفاده می‌کنند.

این منبع امنیتی احتمال داد که رژیم صهیونیستی برای جاسوسی از نیروهای مقاومت فلسطین و تحت نظر گرفتن آنها، این سیستم ردیابی مخفی را در داخل این کفش‌ها جاسازی کرده باشد.