مشهد ـ یک مسیحی کاتولیک از کشور پرتغال در حرم مطهر رضوی حضور یافت و به دین اسلام و مذهب تشیع مشرف شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی آستان قدس رضوی، سیرو کاردینالی از کشور پرتغال با حضور در دفتر مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، با گفتن شهادتین و اقرار به وحدانیت خداوند بزرگ، رسالت حضرت محمد مصطفی(ص) و ولایت ائمه اطهار(ع) از دین مسیحیت به دین مبین اسلام و مذهب تشیع مشرف شد.

این تازه مسلمان، درباره انگیزه خود از تشرف به دین مبین اسلام اظهار کرد: پس از سال‌ها تحقیق و مطالعه دریافتم اسلام دین رافت و مهربانی است و همگان را به صلح و برادری دعوت می‌کند، دین اسلام دینی است که برای تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها برنامه‌ جامعی دارد.

وی بیان کرد: استقبال مردم کشورهای دیگر از این دین آسمانی و مذهب شیعه نشان‌دهنده عمق تاثیرگذاری و کامل بودن دین مبین اسلام و قرآن است.

سیرو کاردینالی که در رشته هنر مشغول به تحصیل است، ابراز کرد: چون در رشته هنر تحصیل می‌کنم تصمیم گرفتم از نزدیک با فرهنگ و هنر غنی مردم ایران آشنا شوم، از این رو به این کشور سفر کردم.

وی افزود: کشور ایران مردمانی با فرهنگ و مهربان دارد و فرهنگ احترام به بزرگترها در این کشور، مرا تحت تاثیر قرار داد.

این تازه مسلمان ادامه داد: هنر ایران یکی از غنی‌ترین میراث هنری در تاریخ جهان است و دربرگیرنده بسیاری از رشته‌های معماری، نقاشی، بافندگی، سفالگری، موسیقی،خوشنویسی و … است.

سیرو کاردینالی با اشاره به اینکه تشرف به دین اسلام به خاطر زندگی چند سال اخیر من در این کشور بوده است، افزود: حضور من در کشور ایران و آشنایی‌ام با شیعیان و آداب و رسوم این کشور موجب شد بیشتر در خصوص این دین آسمانی مطالعه کنم و انگیزه‌ام برای پذیرش این دین بیشتر شد.

وی خاطر نشان کرد: دین و مذهب گذشته من، مسیحی کاتولیک بود اما نمی‌توانستم با این مذهب ارتباط برقرار کنم، از این رو به دنبال آیینی بودم که راه درست و صحیح را به من نشان دهد، دین اسلام با مسحیت تفاوت‌های زیادی دارد و دریافتم که دین اسلام و مذهب تشیع کاملترین دین و مذهب است.

گفتنی است در پایان این مراسم، یک جلد کلام الله مجید به زبان اسپانیایی و چند جلد کتاب به این تازه مسلمان اهدا شد.