أحمد ابوزید سخنگوی وزارت خارجه مصر اخبار منتشر شده در خصوص مذاکرات قاهره با مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین برای ترسیم مرزهای آبی مشترک را رد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه لبنانی النشره، «أحمد ابوزید» سخنگوی وزارت خارجه مصر در سخنانی به اخبار منتشر شده در خصوص مذاکرات قاهره با تشکیلات خودگردان فلسطین برای ترسیم مرزهای آبی مشترک واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی ضمن تکذیب این اخبار، اعلام کرد: هیچگونه مذاکره ای میان قاهره و تشکیلات خودگردان فلسطین در این خصوص انجام نشده است.

این در حالی است که طی روزهای اخیر، برخی خبرگزاری‌های غربی به نقل از «ریاض منصور» نماینده فلسطین در سازمان ملل اعلام کرده بودند که فلسطینی ها مذاکراتی را با طرف های مصری برای ترسیم مرزهای آبی خود با این کشور و همچنین منابعی که قابلیت بهره برداری دارد، آغاز کرده اند.

شایان ذکر است منطقه انحصاری اقتصادی معمولا تا ۳۷۰ کیلومتری ساحل کشور مربوطه را شامل می شود و همچنین آب های سرزمینی برای هر کشور تا مسافت ۱۲ مایل(حدود ۱۸ کیلومتر) ادامه می یابد که آن کشور ساحلی می تواند حاکمیت خود را بر این آب ها گسترش دهد و از منابع آن بهره برداری کند.