وزارت خارجه اردن به بستن دروازه های مسجد الاقصی از سوی صهیونیستها واکنش نشان داد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه اردن به بستن دربهای مسجد الاقصی از سوی صهیونیستها واکنش نشان داد و به آن اعتراض کرد.

وزارت خارجه اردن مراتب اعتراض شدید خود را به بسته شدن دربهای مسجد الاقصی به روی نمازگزاران فلسطینی از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی ابراز داشت و از رژیم صهیونیستی به عنوان نیروی اشغالگر خواست که سریعا دربهای مسجد الاقصی را باز کند و به احساسات مسلمانان احترام بگذارد.

وزارت خارجه اردن اعلام کرد: این اقدام ناقض وضع تاریخی و حقوقی مسجد الاقصی و تعهدات اسرائیل در این زمینه است و تل آویو مسئول سلامت مسجد الاقصی است.

سفیان القضاه سخنگوی وزارت خارجه اردن بیان کرد: وزارت خارجه اردن تحولات خطرناک بستن دروازه های مسجد الاقصی را به دقت پیگیری می کند و با کانالهای متعدد در راستای بازگشایی دروازه ها و بازگردانیدن آرامش به حرم شریف حرکت خواهد کرد. وزارت خارجه اردن در یادداشت اعتراض آمیزی به وزارت خارجه اسرائیل این اقدام تحریک آمیز اسرائیل را محکوم و خواستار توقف این اقدامات و باز شدن دربهای مسجد الاقصی شد.

وی افزود: وزارت خارجه اردن به شدت اقدام نظامیان اسرائیلی در بستن دربهای مسجد الاقصی و ضرب و شتم تعدادی از نمازگزاران را محکوم می کند.

شایان ذکر است که قبلا منابع فلسطینی اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی دربهای مسجد الاقصی را بستند و مانع از ورود نمازگزاران به آن شدند.

منابع فلسطینی گزارش دادند: نظامیان اشغالگر به نمازگزاران در مسجد الاقصی یورش بردند و آنها را از صحن مسجد خارج کردند و شماری از  فلسطینی ها  که در میان آنها از کارکنان اوقاف نیز مشاهده می شود را بازداشت کردند.

بیشتر بخوانید.....
حمله مجدد شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی

جوانان فلسطینی نماز ظهر را در باب الرحمه که از سوی اشغالگران با زنجیر قفل شده بود به جا آوردند و قفل ها را شکستند که نظامیان رژیم صهیونیستی به سوی آنها یورش بردند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.