ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین از رهبر شیعیان این کشور به عنوان خط قرمز یاد کرده و آل خلیله را نسبت به هرگونه اتهام زنی و تعرض به وی برحذر داشت.

به گزارش پرس شیعه؛ ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین در پیامی نسبت به هرگونه اتهام زنی علیه آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور هشدار داد و افزود: توهین و اتهام زنی به آیت الله شیخ عیسی قاسم به معنای عبور از همه خطوط قرمز و جنایتی بزرگ است که هیچ کس نباید در قبال این گستاخی سکوت کند.

این ائتلاف افزود: شیخ عسی قاسم نماد مذهب تشیع در بحرین و از نمادهای بزرگ در جهان اسلام محسوب شده و در ملی گرایی نیز زبانزد عام و خاص است. هجمه صورت گرفته از سوی دولت و رسانه های آن علیه این عالم بزرگ به شدت خطرناک بوده و وجود مذهب تشیع را در بحرین در معرض خطر قرار می دهد.

۱۴ فوریه توهین به رهبر شیعیان بحرین را توهین به همه نمادهای اسلامی و مراجع تقلید جهان تشیع خواند و تصریح کرد: ائتلاف بر اساس وظیفه شرعی خود در ایستادگی در برابر هرگونه حماقت و گستاخی علیه شیخ عیسی قاسم عمل می کند و نظام و حامیان آن به ویژه آمریکا و انگلیس را نسبت به پیامدهای این مساله برحذر می داریم. ملت بحرین نیز آمادگی کاملی برای واکنش در قبال هرگونه تعرض به این خط قرمز دارد.

گفتنی است پس از اعلام ضرورت نظارت حکومت بحرین بر فریضه خمس که با مخالفت علمای شیعه روبرو شد، این بار این رژیم با فضاسازی رسانه‌ای سعی در تحت فشار قرار دادن شیخ عیسی قاسم یا دستگیری او دارد.

بر این اساس یکی از مزدوران آل خلیفه با انتشار مطلبی در شبکه های اجتماعی مدعی شد شیخ عیسی قاسم از اقدام علیه نیروهای امنیتی بحرین حمایت و هزینه برخی تروریست ها را پرداخت می کند. این مزدور بحرینی همچنین ادعا کرده رهبر شیعیان بحرین در یکی از بانک های ایرانی ۱۰ میلیون دلار پول دارد./