دبیرکل جنبش اهل الحق عراق به فشار آل ‎خلیفه به مردم بحرین واکنش نشان داد و گفت: جریان مقاومت آماده حمایت از مردم بحرین، الاحساء و قطیف عربستان است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام شیخ قیس الخزعلی، دبیرکل جنبش اهل الحق عراق، روز گذشته طی پیامی به فشار حکومت آل‎خلیفه به علما و جریان‎های مذهبی بحرین واکنش نشان داد.

وی راه حل سیاسی برای پایان درگیری و بحران بحرین را ناکافی دانست و تصریح کرد: اگر آل‎خلیفه خطوط قرمز را رد کند ما آماده حمایت از مردم بحرین هستیم.

دبیرکل جنبش اهل الحق عراق افزود: فعالیت‎های دیپلماتیک برای اعلام مظلومیت مردم بحرین به جهان لازم است اما به تنهایی کافی نیست و باید گزینه مقاومت نیز به آن اضافه شود.

وی تنها راه شکست حکومت آل‎خلیفه را مقاومت دانست و اظهار داشت: تنها گزینه برای تسلیم حکومت آل‎خلیفه مقاومت است و با این راه حل می توان نظام دیکتاتوری بحرین را به زانو در آورد و ما نیز با همه توان خود از جریان مقاومت بحرین حمایت می کنیم.

حجت الاسلام الخزعلی برای نجات مردم استان‎های احساء و قطیف عربستان اعلام آمادگی کرد و ادامه داد: بخش زیادی از گردان‎های مقاومت بر این باورند که دومین وظیفه آنها در کنار بسیج مردمی عراق، یاری و حمایت از مردم بحرین، احساء و قطیف است.

گفتنی است که حکومت آل‎خلیفه در چند روز گذشته فشار‎های خود را بر مردم بحرین به ویژه علمای این کشور افزایش داده و درپی بهانه‎ای جهت بازداشت آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان این کشور است.