قم – استاندار قم با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر تکمیل مصلای قدس قم، گفت: بهبود زیرساخت‌های مصلای قدس قم با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از استانداری قم، سید مهدی صادقی ظهر دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات مصلای قدس قم که در دفتر تولیت آستانه مقدسه حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: دولت خود را موظف به بهبود شرایط این مکان برای نمازگزاران می‌داند.

وی با اشاره به دستور حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور مبنی بر پیگیری مشکلات مصلای قم، افزود: امیدواریم با حضور مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن کشور شاهد ارتقاء هرچه زودتر زیرساخت‌های مصلای قدس باشیم.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به نیازهای کوتاه مدت و بلندمدت مصلای قدس قم ادامه داد: سیستم تهویه و سرمایش هوا با توجه به فرارسیدن فصل گرما در اولویت نخست قرار دارد.

آیت الله حسینی بوشهری رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور و امام جمعه قم نیز در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌های رئیس بنیاد مسکن کشور، بازگشایی مصلای قدس پس از ۹ سال تعطیلی را مورد توجه قرار داد و خواستار حمایت بیش از پیش مجموعه دولت در سطح ملی و استانی در راستای تکمیل مصلی شد.

آیت الله سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیز با بیان اینکه تلاش برای اتمام مصلای قدس قم افتخاری برای دولت خواهد بود، خواستار پیگیری مسئولان ملی برای تخصیص اعتبارات و رفع هرچه سریع‌تر مشکلات این مکان شد.

علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از دیگر حاضرین این جلسه ضمن بیان برخی از مشکلات مهندسی در این طرح، ابراز امیدواری کرد تا با انتقال مشکلات مصلای قم به معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، اعتبارات فاز نخست این طرح هرچه زودتر تأمین شود.