معاون دبیرکل حزب وحدت مسلمین پاکستان با انتقاد شدید از هجمه نظام بحرین علیه علما و حقوق شرعی شیعیان، سیاست آل‎خلیفه را خیانت ملی توصیف کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید شفقت حسین شیرازی معاون دبیرکل حزب وحدت مسلمین پاکستان با صدور پیامی نسبت به هجمه و فشار نظام آل خلیفه علیه علمای شیعه بحرین و همچنین تلاش برای تسلط بر حقوق شرعی شیعیان را به شدت محکوم کرد.

وی نوشت: رخدادهای بحرین را به دقت پیگیری می کنیم. دولت بحرین به جای اینکه خواسته های مشروع ملت را پذیرفته و با آنان برای خروج از بحران مذاکره کند در حال قلع و قمع و استفاده از سیاست تروریسم دولتی است.

حجت الاسلام شیرازی افزود: آل خلیفه به پایمال کردن حقوق شهروندی مردم و سلب تابعیت صاحبان حق می پردازد و به مزدوران بیگانه تابعیت بحرینی می دهد تا بافت جمعیتی این کشور را تغییر دهد. این یک سیاست خیانت ملی است که با قوانین و شرایع آسمانی و بین المللی مغایرت دارد.

این روحانی پاکستانی از سکوت جامعه جهانی نسبت به جنایت های آل خلیفه علیه ملت بحرین به شدت انتقاد کرد و اظهار داشت: آل خلیفه در حال قلع و قمع تظاهرات مسالمت آمیز، تجاوز به حرمت های الهی و مساجد، بازداشت رهبران سیاسی و صدور حکم باطل علیه آنان است و هم اکنون نیز لغو شعائر دینی و تعرض به نمادهای مذهبی و رهبران معنوی و احکام شرعی را دنبال می کند.

وی در پایان تصریح کرد: همبستگی خود را با ملت مظلوم بحرین اعلام کرده و از دولت می خواهیم سیاست خود را در قبال شهروندان تغییر دهد. از جامعه جهانی و دولت و ملت های منطقه نیز انتظار داریم تلاش خود را برای توقف سیاست ظالمانه آل خلیفه علیه ملت بحرین انجام دهند.

گفتنی است در حالی که آل خلیفه، شیخ عیسی قاسم را به حمایت از تروریست ها متهم کرده بود، ساعتی پیش تابعیت رهبر شیعیان بحرین از سوی وزارت کشور لغو شد.