وقوع ۵ مورد نقض آتش بس از سوی تروریست ها و بازدید ژنرال علی عبد الله ایوب رئیس ستاد ارتش سوریه از حلب از جمله تحولات این کشور است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه اعلام کرد که تروریست های گروه موسوم به «جیش الاسلام» ظرف ۲۴ ساعت گذشته پنج بار آتش بس در سوریه را نقض کردند.

بنا بر بیانیه این مرکز تمام موارد نقض آتش بس در حومه دمشق روی داده و تروریست های این گروه، مواضع ارتش سوریه در مناطق جوبر، حوش الخیاط، عربین و حرستا در حومه دمشق را هدف حمله خمپاره ای قرار دادند.

مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه همچنین اعلام کرد که عناصر گروه تروریستی جبهه النصره از تلاش برای ناکام گذاشتن آتش بس در سوریه دست برنداشته و حومه شهر حلب را هدف بمباران گسترده قرار دادند. در همین راستا تروریست های این گروه محلات الخالدیه، شیخ مقصود، الزهره و فرودگاه النیرب شهر حلب و همچنین منطقه حندرات در ۴ کیلومتری شمال این شهر را هدف قرار دادند.

بنا بر اعلام مرکز مذکور، گروه های مسلح همچنین مناطق عین القنطره، عکو و تپه رشا در حومه لاذقیه و مرج السلطان و البلیلیه در حومه دمشق و یک پست نیروهای ارتش در اطراف تل البزاق در حومه قنیطره را بمباران کردند.

این مرکز که مقر آن در پایگاه حمیمیم در حومه لاذقیه قرار دارد، اعلام کرد که شمار مناطقی که به آتش بس در سوریه پیوسته اند به ۱۵۷ منطقه افزایش پیدا کرده و نمایندگان این مرکز به مذاکرات خود با برخی از گروه های مخالف مسلح در حومه دمشق، حلب و درعا برای پیوستن به آتش بس ادامه می دهند.

از سوی دیگر ژنرال «علی عبدالله ایوب» رئیس ستاد مشترک ارتش و نیروهای مسلح سوریه به دستور «بشار اسد» رئیس جمهور این کشور از یگان ها و مواضع نظامی حلب و حومه آن و همچنین محور اثریا – الطبقه بازدید کرد.

وی در این بازدید که به همراه شماری از فرماندهای نظامی انجام گرفت در جریان آمادگی یگان ها و واحدهای نظامی قرار گرفت و بر اهمیت نقش آنها در ریشه کنی گروه های تروریستی و توطئه ها علیه سوریه و وحدت و حاکمیت آن تاکید کرد.